Betaalbare smartphone presteert uitstekend

OnePlus Nord 2 5G smartphone review

3

OnePlus Nord 2 5G

€ 399,- & 499,-
7.8

Diskidee Performance Rating

7.8/10

Pros

  • Nice design
  • Good performance
  • Good battery life

Cons

  • No macrocam
We testen de OnePlus Nord 2 5G, een betaalbare Android-smartphone met high-end trekjes. Presteert de tweede generatie van deze middenklasser even goed of zelfs beter dan de eerste?

We waren redelijk positief over de eerste generatie van de OnePlus Nord en die betaalbare Android-smartphone met geavanceerde trekjes bleek ook commercieel een succes.

De tweede generatie, simpelweg Nord 2 5G genaamd, gaat verder in dezelfde filosofie, namelijk een goed uitgeruste smartphone voor een betaalbare prijs leveren. Of dit helemaal gelukt is, zoeken we uit in deze review.

 
Kenmerken

Net zoals de eerste generatie is de Nord 2 5G verkrijgbaar met 8 of 12 GB RAM en 128 of 256 GB opslagruimte. Dit kan men verder niet uitbreiden.

Wij testten het duurste model, met praktisch nog 234 GB vrije ruimte vlak na de ingebruikname (€ 499,-; het 8/128 GB model kost € 399,-). In Duitsland bij Amazon liggen de prijzen nog lager, respectievelijk ca. € 399,- en € 339,-.

De Qualcomm soc van de eerste generatie werd omgeruild voor een MediaTek-chipset. Nu heeft MediaTek vooral een reputatie voor goedkope, niet al te goed presterende smartphones-chips.

Maar met zijn nieuwe octacore Dimensity 1200-AI soc met Mali-G77-MC9 GPU wil MediaTek de concurrentie aangaan met de krachtigere Qualcomm-socs.

Volgens de benchmarks lukt dat aardig. De eerste generatie Nord is in sommige gewone benchmarks ietsje sneller dan de Nord 2, maar in de grafische benchmarks doet de Nord 2 het veel beter en presteert zelfs lichtjes sneller dan een andere recent geteste ‘middenklasser-met-high-end-trekjes’, de Motorola Moto G100 5G, die een Qualcomm Snapdragon 870 soc gebruikt.

Eén kanttekening wel: in de stresstesten valt de Nord 2 5G sneller terug op lagere fps-waarden dan de Moto G100 omdat het toestel anders veel te warm wordt. De Motorola G100 haalt in de UL Futuremark 3DMark Wild Life stress benchmark een stabiliteitsscore van 99,1% tegenover 65,9% voor de OnePlus Nord 2.

Anderzijs doet de Nord 2 5G het in de batterijtesten veel beter dan zowel de eerste generatie Nord als de Moto G100, en dit ondanks een kleinere accu dan die laatste (4500 mAh tegenover 5000 mAh). En dankzij de ondersteuning voor 65 watt snelladen is deze smartphone in een klein uur helemaal opgeladen. Enkele minuten bijladen geeft je voor enkele uren autonomie.

OnePlus Nord 2 5G Blauw

OnePlus Nord 2 5G Blauw (© OnePlus; licentie: OnePlus)

Uiterlijk lijkt de Nord 2 5G sterk op zijn voorganger, met een vergelijkbaar Amoled-aanraakscherm, dat echter in de praktijk toch een ander type is, met een iets lagere resolutie en scherpte (373 ppi tegenover 409 ppi voor de eerste generatie), in ruil voor een dubbel zo hoge helderheid, die de zichtbaarheid bij fel licht verbetert, al moet je in bijvoorbeeld de Zuiderse zomerse middagzon toch nog de schaduw opzoeken om het scherm echt goed te kunnen lezen.

Het blijft in elk geval een vrij smalle, platte en lichte smartphone die je met één hand kan bedienen.

De Nord 2 is even mooi afgewerkt als de eerste generatie. De Gorilla Glass 5 beschermlaag (met een reeds geïnstalleerde schermbeschermer als extra veiligheid) beschermt nu zowel de voor- als de achterkant, maar onder de glazen laag achteraan is er wel een plastic en geen aluminium deksel; ook de zijkanten bestaan uit zilverkleurige kunststof. Een ip-rating voor stof- en vochtbescherming is nog altijd niet van de partij.

Een siliconen cover om de achterkant te beschermen, zit standaard in de verpakking. Optioneel zijn extra covers in verschillende kleuren verkrijgbaar.

Net zoals bij veel topsmartphones bevindt de (snel reagerende) optische vingerafdruksensor zich onder het scherm. Je kan de smartphone ook ontsluiten via gezichtsherkenning, die even goed functioneert als de vingerafdruksensor.

Het wifi-gedeelte werd uitgebreid met wifi-6 ondersteuning (Wireless-AX). Nog een vernieuwing is de toevoeging van stereospeakers.

 
Camera’s

Het camerasysteem wijzigde sterk tegenover de eerste generatie. De selfiecamera vooraan heeft nu maar één 32MP lens, terwijl de hoofdcamera achteraan voorzien is van drie lenzen: een 50MP hoofdcamera met een Sony-sensor (dezelfde als op de duurdere OnePlus 9 Pro) die ook optische beeldstabilisatie aankan (een nieuwigheid), een 8MP breedhoeksensor en een 2MP monochrome sensor.

Dxomark, gespecialiseerd in benchmarks van smartphonecamera’s, is in elk geval positief over de foto- en videokwaliteit van de Nord 2 5G. Het camerasysteem in de tweede generatie presteert beter als in de eerste en de reviewers noemen het een ‘voorbeeld in zijn marktsegment’.

Positief zijn het grote dynamische bereik, de kwaliteit van de kleuren, vooral bij opnames binnen, de stabiele en betrouwbare autofocus, de goede witbalans en behoorlijk veel details in video-opnames.

Minder goed presteert de camera bij het vastleggen van details bij slechte lichtomstandigheden. Ook zijn er nogal veel digitale artefacten zichtbaar bij sommige opnames en ook nogal wat ruis wanneer er minder licht aanwezig is om opnames te maken.

 
Software

OnePlus gebruikt de zelf ontwikkelde Android-variant OxygenOS. Versie 11.x is gebaseerd op Android 11.

Veel praktisch verschil is er niet met “gewone” Android-smartphones, al is OxygenOS wel overzichtelijker en minder volgestouwd met allerlei features.

 
Prestaties

(Nvdr.: De wegingen voor de Diskidee-scores zijn aangepast aan de nieuwste prestatieniveaus van recente smartphones en mag je dus niet vergelijken met de eerder gepubliceerde review van de OnePlus Nord. De review van de Moto G100 5G verschijnt in oktober op deze website.)

MerkOnePlusOnePlusMotorola
TypeNord 2 5G (256 GB)Nord (256 GB)Moto G100 5G
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot ScoreMAXED OUT4318MAXED OUT
  graphics score4667
  physics score (cpu)3423
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme ScoreMAXED OUT3015MAXED OUT
  graphics score2915
  physics score (cpu)3425
Futuremark 3DMark Wild Life 2560 x 1440 px
Wild Life Overall score41984157
  Average frame rate fps25,124,9
  Stress test stability %65,999,1
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score8628932812701
 Web Browsing 2.0 Score6702515110053
 Video Editing Score538360626697
 Writing 2.0 Score100201037314702
 Photo Editing 2.0 Score1465651742430860
 Data Manipulation Score9078790610942
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score225661970628765
 Internal seq. read MB/s1470,5871,331439,56
 Internal random read MB/s29,621,0132,84
 Internal seq. write MB/s480,61372,11719
 Internal random write MB/s47,0123,5162,25
 External seq. read MB/s1233,81799,221480,69
 External random read MB/s15,619,2629,04
 External seq. write MB/s507,63412,03672,77
 External random write MB/s16,4923,6857,81
 SQLite read iops9600451110118
 SQLite update iops147120001647
 SQLite insert iops200020002000
 SQLite delete iops125520001578
Futuremark PCMark Android  Work 3.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)924779774
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore737085
Subjectieve score868685
Functionaliteitsscore807589
DiskIdee gewogen eindscores
 Prestatiescore (op 100)787487

 

Conclusie
Ook de tweede generatie van de OnePlus Nord is een uitstekende Android-smartphones, die zeker het overwegen waard is, al krijgt de Nord 2 5G meer en meer concurrentie van andere fabrikanten in hetzelfde marktsegment, zoals van de Motorola Moto G100. Als je de eerste generatie bezit, is er overigens geen reden om nu over te stappen op de tweede, daarvoor zijn de verschillen te klein, met uitzondering dan van de accuduur.

3 REACTIES

  1. Ik volg OnePlus al sedert de start maar toch nooit een toestel van hun gekocht. Reden, ik vond altijd wat ik nodig had bij anderen voor een voordeliger prijs. Mijn limiet is 250€ tot 300€ en niet hoger. Ik vond de OnePlus Nord te duur en heb een Poco F2 Pro (8GB ram) Blauw gekocht voor 295€. Ze prijzen zichzelf wat uit de markt, Xiaomi is de winnaar op dit moment.

    • Ik volg die redenering. 399 € vind ik niet meer betaalbaar. Tegenwoordig durf ik zelfs die limiet onder de 200 € leggen. ’t Is maar voor wat je het ding wilt gebruiken maar ik heb lak aan al die benchmarks en zowat 99% van de gebruikers ook wel denk ik. Voor huis-, tuin- en keukengebruik kan zo’n ding niet goedkoop genoeg zijn.

      • Ik kan je redenering van de prijs tussen 150 en 200€ wel begrijpen.
        Mijn eerste was 150, nr2 250 beide Alcatel, nr3 een Wileyfox Swift 2 Plus was 160€ en deze Xiaomi 295€.
        Waarom nu dan deze prijs en specificaties omdat ik er nu meer met doe en meer gebruik en meer persoonlijk onderweg ben, ik heb dan ook meer tijd.
        Elk apparaat, is ongeveer 3,5 jaar gebruikt en de laatste is maar opzij gelegd omdat de accu snel leeg is, dat was elke keer bijna de reden.
        Als ik het wat bereken is mijn jaarlijkse kostprijs nog niet zo hoog.

        Vergeleken met de eerste GSM een Motorola die toen 20.000Bfr koste en de carkit 10.000, tweede accu met extra lader was ook 10.000 zijn de huidige toestellen veel goedkoper.
        Daarbij gebruik ik ook nog een RugGear RG100 als werk GSM met als backup voor die een Cat B35.
        Een smartphone is niets op mijn werkvloer, veel te fragiel.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.