Razendsnelle in verhouding betaalbare Android-smartphone

Xiaomi 12T Pro smartphone review

0
108

Xiaomi 12T Pro

€ 759,-
7.5

Diskidee Performance Rating

8.5/10

Diskidee Price/Performance Rating

6.5/10

Pros

  • Excellent performance
  • Excellent main camera
  • Very fast charging

Cons

  • Heavy
  • Big
  • Battery life could be better
We testen de Xiaomi 12T Pro Android 12-smartphone met een snelle Snapdragon 8+ Gen1 chipset, 120 Hz Amoled-scherm en 200 megapixel hoofdcamera, met een prijs die in verhouding meevalt.

Wij testten de versie met 8 GB RAM en 256 GB opslagruimte van de Xiaomi 12T Pro. Die kost officieel € 799,-. Dat is honderd euro meer dan de 11T Pro die we vorig jaar reviewden.

Maar hier en daar vind je de 12T Pro al voor (veel minder) geld. We zagen online prijzen van 750 en 725 euro in Belgische online winkels en zelfs van net onder de zevenhonderd euro bij Amazon.

Dat is natuurlijk behoorlijk duur voor een smartphone, maar met topmodellen die vandaag duizend euro en méér kosten is dit in verhouding tot zijn uitrusting een “redelijke” prijs.

Alle informatie over de 12T Pro vind je op de website van Xiaomi.

 
Uitrusting

De 12T Pro heeft een 6,67-inch HDR10+ Dolby Vision Amoled-aanraakscherm, beschermd door een harde Gorilla Glass 5-glaslaag, met een pixeldichtheid van 446 ppi (flink scherper dan bij het vorige model), een schakelbare verversingsfrequentie van maximaal 120 Hz en een typische helderheid van 500 nits die via de speciale “zonnestand” zelfs tijdelijk tot 900 nits kan worden opgedreven bij fel zonlicht.

De behuizing is gedeeltelijk vervaardigd van kunststof, maar de achterkant is bedekt met een matte, vingerafdrukwerende glaslaag (beter dan bij het vorige model). Een doorzichtige beschermhoes die de achter- en zijkanten beschermt wordt overigens standaard meegeleverd.

Alles voelt heel stevig aan, maar in combinatie met de krachtige accu zorgt dit wel voor een relatief hoog gewicht van 205 gram, nog een gram méér dan de 11T Pro.

De nieuwe versie is wel iets smaller (7,59 cm tegenover 7,7 cm breed). Dit is nog altijd geen gsm die je vlot met één hand bedient, al zit de (vlot reagerende) vingerafdruksensor nu wel onder het glas op voorkant en niet op een sensor aan de zijkant zoals bij de 11T Pro.

De behuizing heeft een IP53-beoordeling en is dus bestand tegen stof en vocht, maar niet tegen onderdompeling in water.

Xiaomi 12T Pro

Xiaomi 12T Pro (© Xiaomi; licentie: Xiaomi)

 
Accu en lader

De 5.000 mAh accu is dankzij de meegeleverde 120 watt HyperCharge USB-C lader in negentien minuten volledig opgeladen. Volgens de fabrikant houdt de 11T Pro het gemiddeld 13,5 uur uit op een volledige lading.

Dat klopt helemaal met de resultaten in UL Futuremark PCMark for Android Work 3.0 Battery benchmark (822 minuten), maar is dus wel een pak minder dan de 1.075 minuten of bijna achttien uur die we tijdens dezelfde test haalden met de 11T Pro.

De vergelijkbare, recent door ons geteste Lenovo Motorola Edge 30 Ultra houdt het in dezelfde benchmark 975 minuten uit (maar is ook veel duurder).

 
Camerasysteem

De hoofdcamera van de 11T Pro heeft dezelfde Samsung HP1 sensor als de eerder genoemde Motorola Edge 30 Ultra: 200 megapixels resolutie, met beelden die standaard in 12,5MP-resolutie worden gemaakt. Ga je voor de volle 200MP dan levert dit in de praktijk onwerkbare beeldbestanden van vijftig à tachtig MB op!

De twee extra lenzen (behoorlijke 8MP ultrawide sensor en in de praktijk weinig nuttige 2MP macro sensor) zijn echter veel minder krachtig dan bij de Edge 30 Ultra.

De selfiecamera heeft een resolutie van 20 MP.

Dxomark geeft de camera van de 12T Pro een uitstekende score van 129 punten (130 voor foto, 101 voor zoom en 134 voor video).

Wij zijn geen fotospecialisten, maar de foto’s die we maakten met de 12T Pro waren wat ons betreft uitstekend en niet zo heel veel verschillend van de duurdere Motorola Edge 30 Ultra. De Xiaomi fotografie-app biedt heel veel mogelijkheden, zowel voor video als voor foto’s, en is eenvoudig in het gebruik.

 
Software

Bovenop Android 12 draait Xiaomi’s eigen MIUI 13 interfacesoftware. Die blijft dicht bij een “rauwe” Android UI, met als toevoeging de mogelijkheid om de interface op zijn Apple iOS te configureren (compleet met iOS-achtig bedieningspaneel), al is de Google UI ook gewoon beschikbaar.

Hoewel er bij de ingebruikname nog altijd enkele overbodige apps worden geïnstalleerd (denk aan Amazon Shopping, WPS Office, Booking, Prime Video, LinkedIn, TikTok, Facebook, Agoda, Spotify) kan je die voortaan wel gewoon de-installeren.

Een aantal kern-apps die Xiaomi zegt noodzakelijk te zijn kan je niet verwijderen (maar wel verbergen). Een voorbeeld is de Security-app, die trouwens heel interessante onderdelen bevat, zoals een Facebook-opruimer, een tweede, sterk beveiligde opslagruimte voor privégebruik, of een turbo-instelling voor gaming.

 
Prestaties

De Xiaomi 12T Pro presteert uitstekend in de UL PCMark 10 for Android benchmarks. Dit is een van de snellere smartphones die je momenteel kan kopen en zeker ook geschikt voor intensieve gaming. We merkten geen hitteproblemen op bij de de intensieve gamingstresstest; de framerates bleven heel stabiel, stabieler dan bij de vergelijkbare Motorola Edge 30 Ultra.

(Nvdr.: De wegingen voor de Diskidee-scores zijn aangepast aan de nieuwste prestatieniveaus van recente smartphones en mag je dus niet vergelijken met de eerder gepubliceerde smartphonereviews. In de tabel hieronder hebben we de wegingen van eerdere geteste modellen wel aangepast.)

MerkXiaomiMotorolaXiaomiOnePLus
Type12T Pro (256 GB)Edge 30 Ultra (256 GB)11T Pro (256 GB)10T 5 G (256 GB)
UL 3DMark Wild Life Extreme 4K UHD
Wild Life Overall score2810283415432795
  Average frame rate fps16,8179,216,7
  Stress test stability %9273,386,7— (te heet)
UL PCMark Android Work 3.0
 Work 3.0 Performance Score14035157771139913530
 Web Browsing 2.0 Score1211815001767913557
 Video Editing Score7530694761765900
 Writing 2.0 Score15634199681487717587
 Photo Editing 2.0 Score33334403162897327358
 Data Manipulation Score1145411654941711779
UL PCMark Android  Storage
 Storage Score34403400542690322256
 Internal seq. read MB/s1319,711726,241687,931240,96
 Internal random read MB/s32,5639,4228,4321,44
 Internal seq. write MB/s1518,071377,26634,43612,87
 Internal random write MB/s46,7163,9646,2825,4
 External seq. read MB/s1700,11849,031747,86735,56
 External random read MB/s33,0739,3422,1915,5
 External seq. write MB/s1366,651369,65651,68622,46
 External random write MB/s47,2958,8347,8626,73
 SQLite read iops20000272,72682518518
 SQLite update iops1998228018931333
 SQLite insert iops2000200020002000
 SQLite delete iops1746215715881247
UL PCMark Android  Work 3.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)82297510751320
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore81886881
Subjectieve score87898885
Functionaliteitsscore88888492
DiskIdee gewogen eindscore
 Prestatiescore (op 100)85887887
 Prijsprestatiescore (op 100)65636464
Conclusie
De Xiaomi 12T Pro is in verhouding tot zijn uitrusting en prestaties een zeer goede smartphone. Wil je de nieuwste smartphonetechnologie voor een in verhouding betaalbare prijs dan zijn er weinig echte alternatieven op de markt.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.