LG Dual Screen G8x ThinQ smartphone review

Android-smartphone met twee schermen

0

LG Dual Screen G8x ThinQ

€ 899,-
7.2

Diskidee Performance Rating

8.4/10

Diskidee Price/Performance Rating

5.9/10

Pros

  • Second screen expands usability
  • Excellent audio quality
  • Excellent build quality

Cons

  • Expensive
  • Bulky with second screen attached
We testen de LG Dual Screen G8x ThinQ Android-smartphone die standaard geleverd wordt met een tweede, loskoppelbaar aanraakscherm. Is dit een gimmick, of echt praktisch bruikbaar?

De LG Dual Screen G8x ThinQ wordt standaard geleverd met een tweede 6,4-inch OLED-aanraakscherm. Je kan deze Android 9-smartphone los gebruiken (de gsm weegt dan 192 g), of samen met het apart bijgeleverde extra scherm, dat 134 g weegt, in de meegeleverde ‘outbox’ monteren.

 
Kenmerken

Het zogenaamde ‘Freestop’-scharnier van de hoes klapt tot 360 graden open, maar kan ook in allerlei andere posities geopend worden. Je kan beide schermen vergrendelen in elke hoek en bijvoorbeeld als een minilaptop gebruiken, in een tent-modus, of tegenover elkaar opengeklapt. Zo gemonteerd meet deze smartphone 165,9 x 84,6 x 15 mm. Gebruik je het tweede scherm niet dan zijn de afmetingen 159,3 x 75,8 x 8,4 mm.

Het tweede scherm is eenvoudig te verwijderen en wat overblijft is dan een ‘normale’ slanke en lichte smartphone.

Gemonteerd in de outbox is de normale USB-C laadpoort niet bereikbaar. Er is wel een magnetisch laadcontact voor beide schermen. Een kleine magnetische USB-C adapter is meegeleverd. Je kan de smartphone dus apart of in duo opladen, maar het magnetische adaptertje verlies je dus best niet.

LG G8x ThinQ Dual Screen

LG G8x ThinQ Dual Screen (© LG; licentie: LG)

De outbox heeft op de voorkant een extra 2,1-inch monochrome OLED-scherm voor notificaties en weergave van de tijd. Dit brandt niet permanent, maar het licht wel op telkens wanneer je de smartphone vastneemt.

De vingerafdruksensor en 32MP-selfiecam bevinden zich beide onder de glazen beschermplaat van het scherm (Gorilla Glass 6). De camera is alleen zichtbaar door een kleine uitsparing voor de lens in het midden bovenaan van het hoofdscherm.

De LG Dual Screen G8x ThinQ heeft veel overeenkomsten met de LG G8(s) ThinQ, zoals een zelfde chipset (Qualcomm SDM855 Snapdragon 855), evenveel werkgeheugen (6 GB), een even grote opslagruimte (128 GB, waarvan nog 105 GB vrij is voor eigen gebruik), een dual-sim ontwerp, met ruimte voor een microsd-geheugenkaartje tot maximaal 2 TB in de tweede sim-sleuf, een snellaadfunctie en een functie voor draadloos laden.

Ook deze smartphone heeft een IP68-rating en doorstond verschillende MIL-STD-810G duurzaamheidstesten.

Er zijn ook verschillen. Het scherm heeft lichtjes andere afmetingen en een ietwat andere resolutie, waardoor de pixelscherpte vrijwel hetzelfde blijft (403 ppi). De accu is iets krachtiger (4000 mAh).

Het belangrijkste verschil vinden we achteraan, waar er zich twee in plaats van drie cameralenzen bevinden (12MP + 13MP tele; de 12MP ‘wide’ lens ontbreekt hier), beschermd door een Gorilla Glass 5 glaslaag die de volledige achterkant bedekt.

LG Dual Screen G8x ThinQ

LG Dual Screen G8x ThinQ (© LG; licentie: LG)

Als je de dubbele-schermhoes monteert, is de glazen achterkant bijna volledig afgedekt door het plastic van de ‘outbox’. Alleen het cameragedeelte blijft dan bloot. Onderaan de box zijn er uitsparingen voor de luidspreker en de 3,5-mm analoge audio-uitgang.

Net zoals andere high-end smartphones van LG heeft de LG Dual Screen G8x ThinQ een 32 bit ‘Quad DAC’ (getuned door Meridian Audio) voor een betere geluidskwaliteit. Gebruik je liever Bluetooth-oortjes in plaats van de meegeleverde (goede) analoge oortjes dan kan je ook high-res geluid streamen dankzij de ondersteuning voor de AptX HD codec.

De volledige specificaties van de Dual Screen G8x ThinQ vind je op de LG-website.

 
Praktijk

Het tweede scherm is vooral interessant wanneer je deze smartphone als een mini-laptop wil gebruiken. Je kan dan een toetsenbord weergeven op één scherm, en de app die je gebruikt op het tweede. Het komt ook van pas tijdens het gamen en bij het bekijken van multimedia.

De werking van de schermen regel je via een klein pictogram dat op de zijkant van het hoofdscherm ‘zweeft’ en/of via het Instellingen-menu. Je kan de schermen verwisselen, het hoofdscherm tonen op het Dual Screen, het Dual Screen tonen op het hoofdscherm, het hoofdscherm in slaapstand zetten of het Dual Screen uitschakelen.

LG Dual Screen G8x ThinQ menu voor wijzigen werking tweede scherm

LG Dual Screen G8x ThinQ menu voor wijzigen werking tweede scherm (© DTL; licentie: CC BY-SA)

Je kan elke app op elk scherm gebruiken en met twee apps tegelijkertijd werken. Via de optie ‘Wide View’ breid je een beeld uit op beide schermen. Door de grote ruimte tussen beide schermen (ongeveer 15 mm) is dat niet echt een bruikbare optie.

 
Gaming

LG installeerde enkele games: Whale, Fortnite (de installer; het game zelf moet nog worden gedownload), Modern Combat 5, DH5 en Sniper Fury. Ook Asphalt 9 is geïnstalleerd.

LG ontwikkelde een onscreen gamecontroller met een D-Pad, twee O-pads, triggers en vier actieknoppen. Android denkt dat deze virtuele gamecontroller verbonden is via Bluetooth en behandelt hem dus precies zoals een gamepad dat je apart zou aansluiten.

Als een game een Bluetooth-controller ondersteunt, werkt het ook met het gamepad op het tweede scherm.

Je kan kiezen tussen verschillende gamepad-stijlen, of zelf een stijl creëren die aangepast is aan het spel dat je wil spelen.

 
Prestaties

Deze smartphone presteert uitstekend en heeft een goede autonomie, die wel ongeveer gehalveerd wordt wanneer je tweede scherm permanent gebruikt.

MerkLGHuawei
TypeG8x ThinQ Dual Screen (128GB)P30 Pro (128GB)
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score70453740
  graphics score97233700
  physics score (cpu)35873886
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score57294079
  graphics score62964138
  physics score (cpu)43563885
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score96367807
 Web Browsing 2.0 Score69896995
 Video Editing Score60448507
 Writing 2.0 Score122008583
 Photo Editing 2.0 Score2017012136
 Data Manipulation Score79916852
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score60305157
 TensorFlow score159,9274,2
 Zxing score31,2725
 Tesseract score911,751063,25
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score135778419
 Internal seq. read MB/s609,59144,76
 Internal random read MB/s24,538,46
 Internal seq. write MB/s372,27147,38
 Internal random write MB/s8,0915,36
 External seq. read MB/s699,28200,5
 External random read MB/s24,719,04
 External seq. write MB/s387,99149,29
 External random write MB/s8,2215,52
 SQLite read iops83104601
 SQLite update iops20002000
 SQLite insert iops117133
 SQLite delete iops20002000
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)919 (345 met tweede scherm actief)1035
Wifi-snelheid
Wifi downloadsnelheid (Mbit/s)81,5280,56
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore8581
Subjectieve score8588
Functionaliteitsscore8291
DiskIdee gewogen eindscores
 Prestatiescore (op 100)8487
 Prijsprestatiescore (op 100)5962

 

 
Prijs

€ 899,-

Conclusie
De LG Dual Screen G8x ThinQ is een goed presterende Android-smartphone uit het hogere prijssegment. Het extra scherm, dat je gemakkelijk kan verwijderen, tovert deze gsm om tot een mini-laptop en -gamingconsole. Het is meer dan een gimmick, maar je moet je wel even verdiepen in hoe het juist functioneert om er alles uit te halen. Speciale vermelding verdient verder de uitstekende bouwkwaliteit van deze gsm en zijn excellente geluidskwaliteit dankzij de 32-bit digital-analog converter die getuned werd door hifi-specialist Meridian Audio.
Foto van LG
Categorieën: Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.