Samsung Galaxy A3 en A5 (2017) review

Stijlvolle smartphones met lange autonomie

0
Samsung’s Galaxy A-serie smartphones concurreren met de midrange-smartphones van Chinese en andere fabrikanten. We waren een jaar geleden al redelijk positief over de 2016-versies. Hoe brengen de nieuwe Galaxy A5 (2017) en Galaxy A3 (2017) het er vanaf? Wij zochten het uit.

Uiteraard zijn de opslagruimte, geheugen en batterijcapaciteit van de Galaxy A3 (2017) en Galaxy A5 (2017) verbeterd tegenover de eerder geteste 2016-modellen. Er zitten ook enkele nieuwigheden op die overgenomen zijn van Samsung’s topmodellen.

Meest opvallend is het Always on Display of AOD. Dat toont waarschuwingen en pictogrammen van populaire apps zonder dat het hoofdscherm ingeschakeld hoeft te worden. Het (helemaal of volgens schema) uitschakelbare AOD verbruikt ongeveer één procent van de accu om de twee uur. Het AOD schakelt zichzelf trouwens uit als je je smartphone in een tas of zak steekt.

Beide smartphones hebben een filter voor blauw licht die je in- en uitschakelt via het instellingenmenu. Dit kan ook volgens schema; bovendien kun je de intensiteit van de filter aanpassen. Door deze filter in te schakelen enkele uren voor je gaat slapen, zul je een betere nachtrust hebben.

Nieuw is verder de omkeerbare usb type-c laad- en datapoort.

 
Specificaties

Deze smartphones bestaan in drie kleuren: Black Sky (donkerzwart), Gold Sand (grijze goudkleur) en Peach Cloud (een soort blauw). Wij testten de Black Sky-uitvoering, die inderdaad zeer pikzwart is.

Samsung Galaxy A-serie 2017
Samsung Galaxy A-serie 2017

Het stijlvolle, platte “unibody” chassis voelt erg stevig aan, mede dankzij de randen die volledig van metaal zijn vervaardigd, de met glas beschermde achterzijde en de Corning Gorilla Glass 4 beschermlaag van het Super Amoled-aanraakscherm. De A3 is gewoon een kleinere uitvoering van de A5 en lijkt er voor de rest als twee druppels water op.

De compacte Galaxy A3 (2017) heeft een 4,7-inch scherm met een pixeldichtheid van 313 ppi. De iets grotere Galaxy A5 is voorzien van een 5,2-inch scherm met een pixeldichtheid van 424 ppi.

Ze worden allebei aangedreven door een octacore Samsung Exynos 7 soc, met een kloksnelheid van 1,6 GHz voor het kleine model en 1,9 GHz voor het grote model. De Galaxy A3 heeft 2 GB ram en 16 GB opslagruimte. Bij de Galaxy A5 is dit 3 GB ram en 32 GB opslagruimte.

In beide gevallen kun je de opslagruimte uitbreiden door middel van een microsd-geheugenkaartje van maximaal 256 GB.

Beide Android 6.0-smartphones zijn spatwater- en stofafstotend volgens de IP68-normen. De A5 (2017) kun je snel opladen dankzij Fast Charging; bij de A3 (2017) ontbreekt dit.

Volledige specificaties van beide smartphones vind je in ons eerdere nieuwsbericht.

 
Autonomie

De vorige generatie van deze smartphones hielden het al erg lang uit op een volle batterij. Het goede nieuws is dat dit bij de 2017-generatie ook zo is. De Galaxy A5 (2017) haalt in de Futuremark PCMark Work 2.0 batterijtest een autonomie van 694 minuten. De kleinere Galaxy A3 (2017) scoort nog beter: 839 minuten! Deze testen gebeurden overigens zonder ingeschakeld AOD.

 
Prestaties

In verhouding tot hun prijskaartje presteren zowel de Galaxy A5 (2017) als Galaxy A3 (2017) goed.

MerkHTCHTCSamsungSamsung
TypeU Play 32 GBU Ultra 64 GBGalaxy A5 (2017) 32 GBGalaxy A3 (2017) 16 GB
Futuremark 3DMark Ice Storm Unlimited 1.1 (OpenGL ES 2.0 720p)
Ice Storm Unlimited score1145029816136578669
  graphics score1102033074140227889
  physics score (cpu)13261221721251813159
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score60331951142493
  graphics score52839771041410
  physics score (cpu)1193189217291700
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score4262283812491
  graphics score3572453707408
  physics score (cpu)1296183716981701
  Work 2.0
Work 2.0 Performance Score3414529740433754
Web Browsing 2.0 Score4218456543424475
Video Editing Score2996445951043834
Writing 2.0 Score2868475933383209
Photo Editing 2.0 Score47081140153985061
Data Manipulation Score2718377527052674
 Computer Vision
Computer Vision Score2255302119101884
TensorFlow score631,1336,9541,6573,4
Zxing score37,2743,3673,1870,36
Tesseract score3706,52481,536173703,25
 Storage
Storage Score2461306637673834
Internal seq. read MB/s100,66335,02149,28165,2
Internal random read MB/s9,511,6615,915,75
Internal seq. write MB/s58,7592,2356,5943,31
Internal random write MB/s2,471,596,275
External seq. read MB/s61,41339,02141,93156,73
Externa random read MB/s9,2911,1714,5915,48
External seq. write MB/s47,5889,0255,7543,27
External random write MB/s2,781,325,454,99
SQLite read iops1720254221032181
SQLite update iops14290400500
SQLite insert iops76626874
SQLite delete iops11786125133
Autonomie (screen 50%, wifi on)
PCMark (Android) Work 2.0 battery life420431694839
Conclusie
De 2017-versies van de Samsung Galaxy A5 en A3 zijn op verschillende punten verbeterd tegenover de 2016-versies. Dit zijn ideale smartphones voor iedereen die niet belachelijk veel geld wil uitgeven aan een mobieltje en toch min of meer over de nieuwste technologieën wil beschikken.
Prijs
De Galaxy A3 heeft een verkoopadviesprijs van €329; de Galaxy A5 kost €429.
Foto van Samsung
Website: Visit Website Website: Visit Website
Categorieën Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.