Motorola moto g7 power review

Betaalbare smartphone met lange accuduur

0

Motorola moto g7 power

€ 209,-
7.4

Diskidee Performance Rating

6.7/10

Diskidee Price/Performance Rating

8.0/10

Pros

  • Long battery life
  • Solid value
  • Build quality

Cons

  • Deep notch cannot be disabled
Motorola, een merk van Lenovo, vernieuwt zijn serie van betaalbare Android-smartphones met vier verschillende modellen moto g7. Van deze serie testen we de g7 power met extra lange batterijduur.

De Motorola moto g7-serie bestaat uit de moto g7, het goedkoopste model (€ 149,99) dat vijftig procent sneller is dan de vorige generatie g6; de moto g7 play, een compacte gsm met 19:9 hd+-scherm die zestig procent sneller is dan de vorige generatie (€ 149,99); de hier geteste g7 power, een wat zwaardere variant met 5.000 mAh-accu (€ 209,99); en de apart door ons geteste g7 plus, het duurste model van € 299,99, met verbeterde dual-camera met optische beeldstabilisatie.

Alle moto g7’s draaien Android 9 ‘Pie’ en hebben een body gemaakt van polymeerglas. Een plastic beschermhoesje dat de achterkant beschermt wordt standaard meegeleverd.

 
Kenmerken

Belangrijkste eigenschap van de dual-sim moto g7 power is de 5.000 mAh accu, die volgens Motorola tot zestig uur meegaat op één batterijlading. De accu kan snel worden opgeladen dankzij de ondersteuning voor 18W TurboPower. Vijftien minuten laden geeft tot negen uur autonomie. De benodigde USB-C TurboPower-lader wordt meegeleverd.

De moto g7 power is uiterlijk bijna niet te onderscheiden van de g7 plus, maar in de praktijk is de g7 power enkele millimeters breder en dikker en ook enkele grammen zwaarder dan de g7 plus. De g7 power weegt 193 gram.

Kloppend hart is een 1,8 GHz Qualcomm Snapdragon 626 octacore soc met Andreno 506 GPU die 4 GB RAM gebruikt. De opslagruimte is 64 GB groot, waarvan direct na de ingebruikname nog 50 GB vrij blijft voor eigen gebruik. De opslagruimte breid je uit met een microSD-geheugenkaartje van maximaal 512 GB.

Moto G7 Power Marine Blue

Moto G7 Power Marine Blue (© Lenovo; licentie: Lenovo)

Het 6,2-inch ‘MaxVision’ LTPS IPS lcd-beeldscherm met een beeldverhouding van 19:9 heeft een HD+-resolutie (1570 x 720 pixels) met een beeldscherpte van 279 ppi (de Nederlandstalige productwebsite vermeldt onterecht 403 ppi, maar dat is gekopieerd van de info van het betere scherm van de moto g7 plus).

De processor is krachtig genoeg om gezichtsontgrendeling te ondersteunen. Daarnaast is er op de achterzijde, onder de cameralens, ook een vingerafdruksensor.

De achtercamera met led-flitser stelt automatisch scherp met behulp van Phase Detection Auto Focus (PDAF) en maakt 4:3 foto’s tot 12MP, 16:9 foto’s tot 9,4MP, 19:9MP foto’s tot 7,9MP en video’s tot 4K Ultra HD aan 30 fps. Slow motion (1080p aan 60fps) is mogelijk. De selfiecamera maakt foto’s tot 8MP en videos tot 1080p aan 30 fps.

Bluetooth 4.2 LE ondersteunt de hoogwaardige aptX-codec. Ook Dolby Audio wordt ondersteund via de monoluidspreker. Deze smartphone heeft twee microfoons en een 3,5mm analoge hoofdtelefoonaansluiting.

De Motorola moto g7 power is verkrijgbaar in de kleuren Ceramic Black, Iced Violet Gradient en Marine Blue. Wij testten de zwarte versie.

Alle details over de Motorola moto g7 power vind je op de website van Lenovo.

 
Prestaties

In de gewone benchmarks presteert de moto g7 power bijna even goed als de g7 plus, maar grafisch is hij wel iets trager. De lange autonomie is het belangrijkste pluspunt van deze smartphone.

MerkMotorolaMotorola
TypeMoto g7 Plus  (64GB)Moto g7 Power (64GB)
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score1470946
  graphics score1328809
  physics score (cpu)23462310
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score947518
  graphics score809424
  physics score (cpu)23542292
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score62636112
 Web Browsing 2.0 Score59316266
 Video Editing Score50345419
 Writing 2.0 Score62226718
 Photo Editing 2.0 Score108438026
 Data Manipulation Score47844661
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score31313375
 TensorFlow score308,1281,4
 Zxing score50,1843,82
 Tesseract score2107,252108
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score77687768
 Internal seq. read MB/s279,44279,44
 Internal random read MB/s14,1914,19
 Internal seq. write MB/s136,57136,57
 Internal random write MB/s9,189,18
 External seq. read MB/s228,68228,68
 External random read MB/s12,9512,95
 External seq. write MB/s153,66153,66
 External random write MB/s9,069,06
 SQLite read iops43664366
 SQLite update iops20002000
 SQLite insert iops7474
 SQLite delete iops10001000
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)7261166
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore6264
Subjectieve score8786
Functionaliteitsscore6966
DiskIdee gewogen eindscores
 Prestatiescore (op 100)6768
 Prijsprestatiescore (op 100)8073

 

Conclusie
Voor een redelijke prijs biedt de Motorola moto g7 power veel waarde. De lange autonomie is het belangrijkste pluspunt van deze betaalbare, redelijk presterende, stevig gebouwde smartphone.

Prijs
€ 209,-
Foto van Motorola
Website: Motorola Europa
Categorieën: Hardware, Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.