Home Hardware

Slanke smartphone met pc-functie en snelle wifi

Lenovo Motorola Edge 30 Fusion smartphone review

0

Lenovo Motorola Edge 30 Fusion

€ 599,-
8

Diskidee Performance Rating

8.0/10

Pros

  • Fast
  • Light & slim
  • Excellent screen

Cons

  • Battery could be better
We testen de Lenovo Motorola Edge 30 Fusion Android 12-smartphone, een lichte en dunne gsm met de nieuwste wifi-snelheid en Ready For-computerfunctie.

Het Motorola Edge-gamma, waarvan we eerder de Lenovo Motorola Edge 30 Pro (€ 759,-) reviewden, is uitgebreid met drie nieuwe toestellen: Edge 30 Ultra (€ 899,-), Edge 30 Fusion (€ 599,-) en Edge 30 Neo (€ 399,-). Van jarenlang geen “premium” gsm’s heeft Motorola er nu plots dus vier.

Wij testten de Edge 30 Fusion, een slanke gsm met een gewicht van slechts 175 gram, die 7,45 mm dun is, iets minder dan 159 mm lang en nipt 72 mm breed.

Deze smartphone gebruikt het Qualcomm Snapdragon 888+ 5G Mobile Platform (SM8350), medio vorig jaar geïntroduceerd als de snelste Android SoC, maar intussen opgevolgd door de Snapdragon 8 en 8 Plus Gen 1 SoCs.

 
Uitrusting

Het uitstekende 6,55-inch pOLED-scherm van de dual-sim Motorola Edge 30 Fusion heeft een pixeldichtheid van 402 ppi, met overige schermkenmerken zoals we die vandaag bij de meeste high-end smartphones aantreffen: gebogen randen, beeldverhouding van 20:9, 10-bits (één miljard) kleuren, 144 Hz vernieuwingsfrequentie, 1100 nits piekhelderheid en een (goed reagerende) vingerafdruksensor onder het scherm.

Voor- en achterzijde worden beschermd door Corning Gorilla Glass 5. Het frame bestaat uit aluminium (beter dus dan de Edge 30 Pro met zijn kunststofframe).

Deze gsm is stof- en vochtbestendig (IP52), maar niet bestand tegen onderdompeling in water. Een doorzichtige cover die de achterzijde bedekt, is gelukkig standaard meegeleverd.

De wifi-voorziening heeft net zoals bij de Edge 30 Pro de nieuwste 6 GHz WiFi 6e-ondersteuning. In ruil voor een korter draadloos bereik zorgt dit voor hogere draadloze gigabitsnelheden, tenminste in combinatie met een geschikte 6 GHz-router.

De snellere wifi-chipset in deze smartphone is vooral van belang voor een vlottere werking van de draadloze versie van de Motorola Ready For-modus waarover je verderop meer details terugvindt.

 
Accu en lader

Omwille van de slanke behuizing past er “maar” een 4.400 mAh (Li-po) accu in de Edge 30 Fusion. De testresultaten in de UL PCMark for Android Work 3.0 Battery benchmark zijn daardoor helaas niet denderend. Een autonomiescore van 394 minuten is echt wel “oldskool”.

Dit is met de verversingsfrequentie van het scherm ingesteld op “automatisch”, maar als je dit op 60 Hz zet, maakt het in de accubenchmark geen enkel verschil. We voerden deze test verschillende keren uit; 394 minuten was de beste score, maar in één geval noteerden we maar 364 minuten of ongeveer zes uur autonomie.

Gelukkig steekt er een 68 watt TurboPower-lader in de verpakking, waardoor deze gsm in tien minuten tijd opnieuw voor de helft is bijgeladen. Maar draadloos laden is bij dit Edge-model niet mogelijk.

Lenovo Motorola Edge 30 Fusion

Lenovo Motorola Edge 30 Fusion (© Lenovo; licentie: Lenovo)

 
Camerasysteem

De achtercamera van de Edge 30 Fusion heeft drie lenzen: 50 megapixels hoofdlens (OmniVision OV50A  sensor), 13 MP breedhoeklens (SK Hynix HI1336 sensor) en 2 MP dieptelens (GalaxyCore GC02M1B sensor). De selfiecamera vooraan heeft een Samsung ISOCELL S5KGD2 sensor met een resolutie van 32 megapixels.

Wij zijn zelf niet gespecialiseerd in fotografie, maar afgaande op andere reviews en op informele foto’s die we zelf maakten is de Edge 30 Fusion, ondanks de op papier mindere sensoren, een betere fotografie-smartphone dan de eerder geteste Edge 30 Pro.

Tenzij je echt het onderste uit de kan wil halen op fotografiegebied, is dit een capabele cameragsm. Bij GSMArena vind je een gedetailleerde review van de camera, met veel voorbeelden.

 
Software

Bovenop Android 12 draait Motorola’s eigen My UX-gebruikersinterface, zonder al te grote ingrepen bij Android zelf. Ben je liefhebber van een zo zuiver mogelijke Android-ervaring dan zit je goed bij My UX.

Interessant is de ondersteuning voor Motorola Ready For, naar keuze met USB-C kabel of draadloos via “miracast”. De Ready For-desktopmodus heeft vier ervaringen: Mobiele desktop, TV, Game en Videochat.

De desktop-ervaring tovert een ChromeOS-achtig desktopbesturingssysteem op het grote scherm, compleet met Windows-achtige desktop-met-pictogrammen voor veelgebruikte apps, hoofdmenu en taakbalk met daarin snelle toegang tot functies zoals de accuwerking, geluid-, video- en desktopinstellingen, meldingen en het maken van schermafdrukken.

Motorola Edge 30: scherm als Ready For trackpad

Motorola Edge 30: scherm als Ready For trackpad (© DTL BV; licentie: CC BY_SA)

Je kan je vingers of een stylus als “muis” (trackpad) gebruiken op het scherm van de gsm zelf, of je installeert een Bluetooth-toetsenbord en -muis. Wij gebruikten een ouder Microsoft Wedge Mobile Keyboard en Touch Mouse die we nog hadden liggen en dit functioneerden probleemloos.

Kan de Edge 30 Fusion op deze manier een desktop-pc of laptop vervangen? Zeker wel, op voorwaarde dat je bij Android de apps vindt die je nodig hebt voor je favoriete taken. Deze smartphone is er in elk geval snel genoeg voor en heeft ook voldoende RAM, namelijk 8 GB.

Meer details over de werking van Ready For vind je in onze eerdere review van de Motorola moto g100 5g.

 
Prestaties

De Motorola Edge 30 Fusion presteert uitstekend in de UL PCMark 10 for Android benchmarks. De algemene prestaties zijn vergelijkbaar met of zelfs beter dan die van de nieuwere Snapdragon 8 en 8 Plus Gen 1 SoCs.

De frame rates bij intensieve 3D-games liggen wel lager dan bij die nieuwste chipset, maar daar staat tegenover dat we in dit geval geen problemen met oververhitting vaststelden: in de stresstesten werd de Edge 30 Fusion behoorlijk heet, maar voltooide de stressbenchmark probleemloos. Zeker in verhouding tot zijn slanke behuizing is dat een knappe prestatie. Vooral verstokte gamers zullen hier hun voordeel mee doen.

(Nvdr.: De wegingen voor de Diskidee-scores zijn aangepast aan de nieuwste prestatieniveaus van recente smartphones en mag je dus niet vergelijken met de eerder gepubliceerde smartphonereviews. In de tabel hieronder hebben we de wegingen van eerdere geteste modellen wel aangepast.)

MerkMotorolaOnePLusOnePLusMotorola
TypeEdge 30 Fusion (128 GB)10T 5 G (256 GB)10 Pro 5 G (256 GB)Edge 30 Pro (256 GB)
UL 3DMark Wild Life Extreme 4K UHD
Wild Life Overall score1568279525792459
  Average frame rate fps9,416,715,414,7
  Stress test stability %84,1— (te heet)62,199,2
UL PCMark Android Work 3.0
 Work 3.0 Performance Score18162135301219014702
 Web Browsing 2.0 Score1744613557994112334
 Video Editing Score8320590060307671
 Writing 2.0 Score20963175871584817414
 Photo Editing 2.0 Score51797273582719735060
 Data Manipulation Score12539117791042011888
UL PCMark Android  Storage
 Storage Score27719222563159822256
 Internal seq. read MB/s1421,531240,961473,321240,96
 Internal random read MB/s22,8321,4430,2921,44
 Internal seq. write MB/s739,18612,871174,06612,87
 Internal random write MB/s34,9525,442,3725,4
 External seq. read MB/s1142,47735,561221,13735,56
 External random read MB/s18,5915,527,3715,5
 External seq. write MB/s741,4622,46891,7622,46
 External random write MB/s51,2526,735526,73
 SQLite read iops24590185181875018518
 SQLite update iops1689133320321333
 SQLite insert iops2000200020002000
 SQLite delete iops1417124718181247
UL PCMark Android  Work 3.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)39413201248885
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore76807972
Subjectieve score88859086
Functionaliteitsscore82949986
DiskIdee gewogen eindscore
 Prestatiescore (op 100)80889184
Conclusie
De slanke, lichte Lenovo Motorola Edge 30 Fusion presteert uitstekend. De uitgebreide desktopmodus en de ondersteuning van de nieuwste draadloze standaarden zijn extra interessant. Omwille van de kleine accu in combinatie met een krachtige chipset valt de autonomie jammer genoeg tegen, maar gelukkig is deze smartphone op tien minuten tijd opnieuw voor de helft opgeladen.
Gemiddelde prijs
599 euro
Foto van Motorola
Categorieën: Hardware, Producenten
Update 5 maanden geleden. Naar begin pagina.

GEEN REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.