Goed uitgeruste betaalbare 5G smartphone

OnePlus Nord CE 5G (Core Edition) smartphone review

0

OnePlus Nord CE 5G (Core Edition)

Vanaf € 329,-
7.4

Diskidee Performance Rating

7.4/10

Pros

  • Nice design
  • Good performance
  • 3,5mm audioport

Cons

  • Low light photos could be sharper
De OnePlus Nord CE 5G (Core Edition) levert volgens de fabrikant de ervaring van de originele OnePlus Nord voor een nog scherpere prijs. Wij zochten uit of dit klopt.

Met de eerder geteste originele Nord leverde de Chinese fabrikant OnePlus voor het eerst een smartphone in het middenklassesegment, die echter verschillende kenmerken gemeen heeft met zijn duurdere gsm’s. Je zou de OnePlus Nord zelfs kunnen omschrijven als een OnePlus 7 (Pro) “light”, maar dan met toevoeging van 5G.

De nieuwe OnePlus Nord CE 5G (Core Edition) kan je dan op zijn beurt omschrijven als een OnePlus Nord “light” voor een nog iets scherpere prijs dan het eerdere middenklassemodel uit 2020.

De Nord CE-variant met 128 GB opslagruimte kost gemiddeld € 329,-, terwijl de door ons geteste 256 GB-versie gemiddeld € 419,- kost. De originele, intussen niet meer te verkrijgen Nord 256 GB had een gemiddelde prijs van € 499,-.

 
Verschillen

De OnePlus Nord CE 5G (Core Edition) lijkt sterk op de OnePlus Nord, maar er zijn subtiele uiterlijke verschillen, met als meest opvallende de kunststof achterkant van de Core Edition, waar dat bij de voorganger uit Corning Gorilla Glass bestond.

Het grotendeels vergelijkbare 6,44-inches 90 Hz 20:9 Amoled-scherm (409 ppi) heeft een Asahi Dragontrail-glasbeschermlaag in plaats van Corning Gorilla Glass 5.

Dat heeft gevolgen voor het gewicht. Ondanks de stevige 4.500 mAh-accu weegt de Core Edition toch veertien gram minder dan de originele Nord (170 g) en is 3 mm dunner (7,9 mm).

Het nieuwe model is verder iets smaller en langer. Het ligt daardoor beter in de hand als je het met één hand manipuleert.

Achteraan zijn er drie in plaats van vier cameralenzen. De selfiecamera vooraan heeft één in plaats van twee sensoren.

De nieuweling heeft in tegenstelling tot de eerdere Nord wél nog een 3,5 mm analoge audio-uitgang.

Intern wordt een lichtjes andere soc gebruikt, namelijk een Qualcomm Snapdragon 750G in plaats van 765G, maar geheugen (12 GB) en opslag (256 GB met nog 237 GB vrij na de eerst ingebruikname) verschillen niet.

Een siliconen cover om de achterkant te beschermen, zit standaard in de verpakking. Optioneel zijn extra covers in verschillende kleuren verkrijgbaar.

 
Kenmerken

De OnePlus Nord CE 5G (Core Edition) verschilt dus op enkele details van de originele Nord, maar nergens fundamenteel. De bouwkwaliteit is misschien ietsje minder, maar in de praktijk merkten we daar toch niet veel van. Bovendien is de nieuweling iets lichter en smaller, wat een verbetering mag worden genoemd.

De snel reagerende optische vingerafdruksensor bevindt zich ook hier gewoon onder het scherm, net zoals bij de meeste veel duurdere Android-smartphones.

De camera’s verschillen wel sterk, waarbij vooral de selfiecamera op de voorkant minder kwaliteit levert en een lagere resolutie heeft. Die op de achterkant heeft wel één sensor minder, maar daar tegenover staat dat zijn ingebakken resolutie iets hoger is. De cameramodule is bij de Core Edition afkomstig van Omnivision en niet van Sony zoals bij de originele Nord.

De foto’s van de Core Edition zijn iets helderder dan die van de originele Nord, maar die laatste bewaart meer details. De originele Nord-camera’s zijn ook lichtgevoeliger en nemen betere foto’s bij slechte of donkere lichtomstandigheden.

De verschillen zijn weinig dramatisch, maar de originele Nord heeft niettemin een iets beter camerasysteem.

Alle informatie over de Nord CE 5G (Core Edition) vind je op de website van OnePlus.

OnePlus Nord CE 5G Black

De OnePlus Nord CE 5G is er in drie kleuren: lichtblauw, zilver en zwart (© OnePlus ; licentie: OnePlus )

 
Software

De Core Edition draait dezelfde OxygenOS Android 11-variant als de orginele Nord.

Veel praktisch verschil is er niet met “gewone” Android-smartphones, al is OxygenOS wel overzichtelijker en minder volgestouwd met allerlei features.

Hou er alleen rekening mee dat dit in China ontwikkelde besturingssysteem allerlei ingebouwde dataverzamelingsmechanismen heeft waarvan de bedoeling niet steeds even duidelijk is.

Natuurlijk is dat bij de Google-versie van Android ook zo, alleen gaat de data daar naar de Google-servers in de V.S., terwijl ze bij OnePlus naar zijn servers in China gaat. (De Google-services zijn overigens wel volledig aanwezig op de smartphones van OnePlus.)

Uiteraard verzamelen zowat alle andere smartphonefabrikanten massa’s data in de achtergrond.

Een complete opt-out is niet altijd mogelijk, dus wie of wat men nu al dan niet kan of mag vertrouwen in de smartphonewereld is iets wat je alleen zelf kan beslissen.

 
Prestaties

In de benchmarks zijn er geen significante verschillen tussen de orginele Nord en de Core Edition. Wel gaat de accu langer mee, maar ze is dan ook groter.

We herhalen daarom wat we in de review van de originele versie van de Nord schreven: “De OnePlus Nord (Core Edition) presteert goed in de benchmarks en is zeker sneller dan de meeste vergelijkbaar geprijsde zogenaamde middenklasse smartphones die je momenteel kan kopen. Hij is bijvoorbeeld even snel en op sommige vlakken zelfs sneller dan de OnePlus 7.”

(Nvdr.: De wegingen voor de Diskidee-scores zijn aangepast aan de nieuwste prestatieniveaus van recente smartphones en mag je dus niet vergelijken met de eerder gepubliceerde scores van de OnePlus Nord.)

MerkOnePlusOnePlus
TypeNord (256 GB)Nord CE 5G (Core Edition)
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score43183889
  graphics score46674112
  physics score (cpu)34233299
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score30152746
  graphics score29152619
  physics score (cpu)34253312
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score93288972
 Web Browsing 2.0 Score51517017
 Video Editing Score60625497
 Writing 2.0 Score103739886
 Photo Editing 2.0 Score1742418362
 Data Manipulation Score79068320
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score1970615197
 Internal seq. read MB/s871,33732,82
 Internal random read MB/s21,0118,95
 Internal seq. write MB/s372,11357,58
 Internal random write MB/s23,5122,29
 External seq. read MB/s799,22731,11
 External random read MB/s19,2618,59
 External seq. write MB/s412,03358,1
 External random write MB/s23,6822,75
 SQLite read iops45115576
 SQLite update iops20001027
 SQLite insert iops20001000
 SQLite delete iops2000938
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)779845
Wifi-snelheid
Wifi downloadsnelheid (Mbit/s)83,479,8
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore7067
Subjectieve score8888
Functionaliteitsscore7575
DiskIdee gewogen eindscores
 Prestatiescore (op 100)7474
 Prijsprestatiescore (op 100)5861
Conclusie
Voor zijn geld blijft de OnePlus Nord CE 5G (Core Edition) een erg goede Android-smartphone. Er zijn duurdere zogenaamde high-end smartphones die veel minder goed presteren en minder goed uitgerust zijn. Het is met andere woorden een verstandige koop.
Vorig artikelCompacte NAS met veel opslagruimte
Volgend artikelQuad-core NAS met 2.5G netwerkpoorten
Jozef Schildermans is journalist en schrijver. Zijn recentste roman is De reis van de hofarts (samen met Ludo Schildermans) onder de auteursnaam L.J. Schildermans gepubliceerd bij Uitgeverij Houtekiet.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.