Veel smartphone voor het geld

OnePlus Nord smartphone review

2

OnePlus Nord

Vanaf € 399,-
7.7

Diskidee Performance Rating

7.7/10

Pros

  • Nice design
  • Good performance
  • High resolution selfiecam

Cons

  • Low resolution macrocam
We testen de OnePlus Nord, een goed uitgeruste smartphone met kenmerken van high-end toestellen, voor een middenklasse prijs. Zijn de onvermijdelijke compromissen die je moet sluiten acceptabel?

De Chinese fabrikant OnePlus staat erom bekend geavanceerde smartphones af te leveren voor een iets lagere prijs dan de Apple’s en Samsung’s van deze wereld.

Met Nord lanceert het bedrijf nu voor het eerst een smartphone in het middenklassesegment, die echter verschillende kenmerken gemeen heeft met zijn duurdere gsm’s. Je zou de OnePlus Nord zelfs kunnen omschrijven als een OnePlus 7 (Pro) “light”, maar dan met toevoeging van 5G.

Jawel, de OnePlus Nord is een van de goedkopere smartphones die al de nieuwste gsm-standaard ondersteunt, al ben je daar België voorlopig weinig mee, omdat de politici hier nog altijd ruzie maken over de verdeling van de opbrengsten van de frequentieveiling, zodat de frequenties nog altijd niet vrijgegeven zijn.

(Proximus heeft wel al een (duur) 5G ‘Light’ proefnetwerk in een dertigtal steden, maar dat is eigenlijk niet meer dan een gepimpte 3G die maar dertig procent sneller is.)

 
Kenmerken

De OnePlus Nord is verkrijgbaar met 8 of 12 GB RAM en 128 of 256 GB opslagruimte. Dit kan men verder niet uitbreiden. Wij testten het duurste model, met praktisch nog 231 GB vrije ruimte vlak na de ingebruikname (€ 499,-; het 8/128 GB model kost € 399,-).

Kloppend hart is een Qualcomm Snapdragon 765G soc met 5G en Adreno 620 gpu. Dat verschilt zo blijkt uit de benchmarks inzake prestaties nauwelijks van de Snapdragon 855 in de OnePlus 7.

Het 6,44-inch 90 Hz ‘Fluid Amoled’ scherm heeft een scherpte van 409 ppi, grotendeels vergelijkbaar met de OnePlus 7.

De Nord is mooi afgewerkt, met een Gorilla Glass 5 beschermlaag (met een reeds geïnstalleerde schermbeschermer als extra veiligheid) en een gladde aluminium achterkant die verkrijgbaar is twee kleuren: marmer-blauw of onyx-grijs.

Een siliconen cover om de achterkant te beschermen, zit standaard in de verpakking. Optioneel zijn extra covers in verschillende kleuren verkrijgbaar.

Deze smartphone is maar 8,2 mm dik (identiek aan de OnePlus 7), dunner dan bijvoorbeeld de vergelijkbaar geprijsde Motorola One Zoom en veel duurdere Huawei P40 Pro, maar iets dikker dan de goedkopere Samsung Galaxy A70.

In de praktijk is er inzake draagbaarheid (184 g gewicht) weinig verschil tussen al deze ietwat grotere smartphones.

Bouwkwaliteit en afwerking zijn alleszins uitstekend en niet te onderscheiden van veel duurdere smartphones. De Nord heeft echter geen IP-certificatie voor stof- en waterdichtheid.

Net zoals bij veel topsmartphones bevindt de (snel reagerende) optische vingerafdruksensor zich onder het scherm.

OnePlus Nord

OnePlus Nord (© OnePlus ; licentie: OnePlus )

 
Camera’s

De dubbel uitgevoerde voorcamera (32MP hoofd + 8MP ultrabreed) ondersteunt daarnaast snelle gezichtsherkenning als min of meer veilig inlogsysteem.

De hoofdcamera aan de achterkant heeft zelfs vier lenzen: 48MP hoofdlens met Sony IMX586-sensor, 8MP ultrabrede lens, 5MP dieptesensor en 2MP macrolens.

Hoofdsensor en dieptsensor zijn dezelfde als die in de OnePlus 7, die “maar” twee lenzen heeft.

In de praktijk is de fotokwaliteit volgens de meeste gespecialiseerde reviewers dezelfde als die van de OnePlus 7.

De breedhoek- en macrolenzen voegen weinig extra toe, logisch ook als je ziet dat de macrolens een beperkte resolutie heeft, zodat een uitsnede van een met de 48MP-camera gemaakte foto er meestal beter uitziet dan eentje die je met de macrocamera maakt.

Een gespecialiseerde telelens ontbreekt helemaal en optisch zoomen is er evenmin bij.

Laat ons besluiten dat de camerakwaliteit vergelijkbaar is met een high-end smartphone uit 2019. Voor de prijs is dat alleszins geen slechte score.

Vergeet ook niet dat de Nord een van de betere selfiecamera’s heeft, met een hoge 32MP-resolutie en een Sony IMX616 sensor. Enig nadeel daar is dat de lens een vaste focus heeft en dus toch niet helemaal de hoofdcamera kan vervangen.

 
Software

OnePlus gebruikt de zelf ontwikkelde Android-variant OxygenOS. Versie 10.x is gebaseerd op Android 10.

Veel praktisch verschil is er niet met “gewone” Android-smartphones, al is OxygenOS wel overzichtelijker en minder volgestouwd met allerlei features.

Hou er alleen rekening mee dat dit in China ontwikkelde besturingssysteem allerlei ingebouwde dataverzamelingsmechanismen heeft waarvan de bedoeling niet steeds even duidelijk is.

Natuurlijk is dat bij de Google-versie van Android ook zo, alleen gaat de data daar naar de Google-servers in de V.S., terwijl ze bij OnePlus naar zijn servers in China gaat. (De Google-services zijn overigens wel volledig aanwezig op de smartphones van OnePlus.)

Uiteraard verzamelen zowat alle andere smartphonefabrikanten massa’s data in de achtergrond.

Een complete opt-out is niet altijd mogelijk, dus wie of wat men nu al dan niet kan of mag vertrouwen in de smartphonewereld is iets wat je alleen zelf kan beslissen.

 
Prestaties

De OnePlus Nord presteert goed in de benchmarks en is zeker sneller dan de meeste vergelijkbaar geprijsde zogenaamde middenklasse smartphones die je momenteel kan kopen. Hij is bijvoorbeeld even snel en op sommige vlakken zelfs sneller dan de OnePlus 7.

De accu houdt het in de UL Futuremark PCMark Android batterijtest 779 minuten uit. Dat is wel minder lang dan bij de OnePlus 7 en veel andere high(er)-end Android-smartphones. Maar bijna dertien uur autonomie in reële toepassingen is al met al helemaal niet slecht.

(Nvdr.: De wegingen voor de Diskidee-scores zijn aangepast aan de nieuwste prestatieniveaus van recente smartphones en mag je dus niet vergelijken met de eerder gepubliceerde reviews van de Huawei P40 Pro en LG G8x ThinQ Dual Screen).

MerkOnePlusHuaweiLG
TypeNord (256 GB)P40 Pro (256GB)G8x ThinQ Dual Screen (128GB)
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score431839907045
  graphics score466739329723
  physics score (cpu)342342093587
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score301556975729
  graphics score291563376296
  physics score (cpu)342542104356
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score932886889636
 Web Browsing 2.0 Score515168936989
 Video Editing Score606255966044
 Writing 2.0 Score103731138112200
 Photo Editing 2.0 Score174241569720170
 Data Manipulation Score790671847991
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score415258116030
 TensorFlow score257,5246,3159,9
 Zxing score4422,3631,27
 Tesseract score1232,5925,25911,75
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score197062790213577
 Internal seq. read MB/s871,331543,47609,59
 Internal random read MB/s21,0134,2724,53
 Internal seq. write MB/s372,11397,67372,27
 Internal random write MB/s23,5193,368,09
 External seq. read MB/s799,221483,13699,28
 External random read MB/s19,2633,7824,71
 External seq. write MB/s412,03381,69387,99
 External random write MB/s23,6895,858,22
 SQLite read iops451148468310
 SQLite update iops200020002000
 SQLite insert iops20002000117
 SQLite delete iops200020002000
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)7791009919 (345 met tweede scherm actief)
Wifi-snelheid
Wifi downloadsnelheid (Mbit/s)83,487,381,52
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore768676
Subjectieve score888385
Functionaliteitsscore758385
DiskIdee gewogen eindscores
 Prestatiescore (op 100)778979
 Prijsprestatiescore (op 100)605854

 

Conclusie
Voor zijn geld is de OnePlus Nord een erg goede Android-smartphone. Er zijn duurdere zogenaamde high-end smartphones die veel minder goed presteren en minder goed uitgerust zijn. Het is met andere woorden een verstandige koop.

2 REACTIES

  1. Voor 100€ minder de Xiaomi Mi10 lite gekozen. Oled, zelfde processor dus ook ‘5G’, 6GB mem en 128GB storage en vergelijkbare camera setting. Yep mijn privacy ligt nu te grabbel in Peking en niet alleen in Washington DC maar is dat anders dan bij de OnePlus of de Samsungs van deze wereld?

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.