Acer Chromebox CXI3 i7 review

Kleine, snelle Chrome OS-desktop

0

Acer Chromebox CXI3 i7

€ 750,-
7.8

Diskidee Performance Rating

8.7/10

Diskidee Price/Performance Rating

6.9/10

Pros

  • Fast
  • Six fast usb-ports
  • Silent

Cons

  • Expensive
  • Made from plastic
We testen de Acer Chromebox CXI3 i7, een mini-desktopcomputer die Google Chrome OS draait. Uiterlijk is er geen verschil met de eerder geteste CX3 i3, maar dit is wel een snellere Chrome-pc.

Uiterlijk is er geen verschil tussen de zeven verschillende verkrijgbare uitvoeringen van de Acer Chromebox CXI3, waarvan we eerder een versie met Intel Core i3 processor testten (DT.Z0REH.001).

De meeste modellen hebben 7de-generatie ‘Kaby Lake’ Intel-processoren, maar de i7-variant met typenummer DT.Z0TEH.001 die we hier testen is voorzien van een 8ste-generatie ‘Kaby Lake R’ Intel Core i7-8550U CPU met Intel UHD Graphics 620 en 4K-resolutie.

De grafische chip heeft geen eigen VRAM en gebruikt dus het hoofdgeheugen, maar met 16 GB DDR4 SDRAM heeft deze Chromebox voldoende werkgeheugen aan boord.

64 GB SSD-opslagruimte, waarvan in de praktijk nog ruim 49 GB vrij is, maakt het plaatje compleet. Dit kan je uitbreiden met een microsd-geheugenkaartje.

Voor andere details over het chassis en de werking verwijzen we je naar de eerdere test van de verder identieke CX3 i3.

Acer Chromebox CXI3

Acer Chromebox CXI3 (© Acer; licentie: Acer)

 
Chrome-toetsenborden

Je kan elke recente muis en toetsenbord gebruiken, ook draadloze exemplaren: Chrome OS herkent veelal dezelfde hardware als Linux.

De speciale Chrome-toetsen ontbreken natuurlijk op Windows-keyboards, maar Acer heeft een optioneel mini-toetsenbord waarop die wel aanwezig zijn. Ook andere merken verkopen dergelijke Chrome-toetsenborden.

Je vindt er speciale toetsen op zoals ‘Terug’ (‘Back’), ‘Vooruit’ (‘Forward’) en ‘Ververs’ (‘Refresh’), samen met sneltoetsen om een schermafdruk te maken, je huidige scherm ‘fullscreen’ te zetten, schermen te wisselen, de ‘Capslock’ in- of uit te schakelen en het scherm te projecteren.

Verder zijn er toegewezen toetsen om de schermhelderheid te regelen, het geluid te regelen en stil te zetten, een toets om een webzoekdialoog te openen en de ‘Lock’-toets waarmee je uitlogt. Op Chromebooks zijn die toetsen natuurlijk sowieso aanwezig, maar bij een Chromebox met een aangesloten Windows-toetsenbord ontbreken ze, al kan je daar alles gewoon emuleren (details bij Chrome Help).

 
Prestaties

Deze krachtigste uitvoering van de Chromebox CXI3 gebruikt dubbel zo veel stroom als de eerder geteste Intel Core i3-variant. De externe voeding is daarom anderhalf keer zo groot en zwaar als die van de Core i3-uitvoering.

De i7-variant presteert in de benchmarks gemiddeld een kwart beter dan de i3-variant en is daarmee zestig procent sneller dan de eerder geteste Acer Chromebook Spin 15 en negentig procent sneller dan de Asus Chromebook 12.

Ook bij deze Chromebox presteert de SSD-schijf dubbel zo snel als de eMMC-‘schijf’ van de geteste Chromebooks.

Deze krachtige Chromebox is meer dan snel genoeg en heeft voldoende ram om er intensieve Linux- en gevirtualiseerde toepassingen op te draaien. Desnoods kan je de SSD zelfs vervangen door een groter exemplaar.

MerkAcerAcerAcer
TypeChromebox CXI3 i3Chromebox CXI3 i7Chromebook Spin 15 CP315-1H
Platform specifieke benchmarks
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot OpenGL ES 3.0 score459562872815
  graphics score542777203209
  physics score (cpu)29913811534
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot Extreme OpenGL ES 3.1 score316545101969
  graphics score323047922043
  physics score (cpu)295737411936
Futuremark PCMark for Android
Work 2.0 Performance Score10054120495735
Web Browsing 2.0 Score8772118845062
Video Editing Score592662365826
Writing 2.0 score10226127984154
Photo Editing 2.0 score238872816112421
Data Manipulation score809095074075
 Computer Vision
Computer Vision Score619999994103
TensorFlow score259,3109,6249,3
Zxing score17,4514,6429,27
Tesseract score927,75623,251983,5
 Storage
Storage Score11039128546499
Internal seq. read MB/s6182,328686,911708,63
Internal random read MB/s2388,782740,53941,15
Internal seq. write MB/s94,6795,0358,52
Internal random write MB/s1,091,091,71
External seq. read MB/s2703,363792,79536,11
Externa random read MB/s385,89523,5650,58
External seq. write MB/s7179,3444,48
External random write MB/s1,051,041,51
SQLite read iops7518101182336
SQLite update iops9095133
SQLite insert iops748371
SQLite delete iops9095125
CrXPRT 2015 Battery Life Test Performance Details  +/-2 confidence for Chrome (m)
Performance Score215288116
Game Performance (FPS)57
Photo Effects291265726
Face Detection JS246217965383
Offline Notes163115331
Stocks Dashboard224160478
DNA Sequence Analysis721368960
3D Shapes549853857649
Photo Collage137310642395
Web benchmarks
HTML5TEST
   Score (max 555 pts)528528528
Netwerk snelheid100/20100/20100/20
WiFi upload Mbps (Ookla – Beste server / Fritz!Box / Dommel VDSL+ / 5 GHz frequentie indien ondersteund)14,5314,4314,39
WiFi download Mbps (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)89,0388,9489,68
WiFi ping ms (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)101111
Autonomie
CrXPRT 2015 Battery Life Test rundown +/-2 confidence for Chrome (m)1110
Futuremark PCMark for Android Battery Life Test  (m)524
Verbruik
Stroomverbruik tijdens benchmark (W)18,9637,4145,99

 

Conclusie
De Acer Chromebox CXI3 i7 is een compacte, zeer goed presterende Chrome OS-desktop met zes snelle usb-poorten, een gigabit-ethernetaansluiting en een hdmi-poort. Deze mini-pc doet zijn werk fluisterstil.

Prijs
Ca. € 750,-.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.