Asus Chromebook 12 C223 review

Vederlichte Chromebook

0

Asus Chromebook 12 C223

0.00
6.5

Diskidee Performance Rating

5.7/10

Diskidee Price/Performance Rating

7.3/10
De Asus Chromebook 12 C223 is klein en licht genoeg om met één hand beet te pakken. Wij hebben deze mini-laptop getest.

Inzake gewicht en omvang bevindt de Asus Chromebook 12 zich aan het andere uiterste van het Chromebook-spectrum in vergelijking met de eerder geteste Acer Chromebook Spin 15.

 
Design, toetsenbord, scherm

Zijn gewicht blijft net onder de kilogram. Deze mini-laptop is kleiner dan een blad A4 en dus klein genoeg om met één hand beet te nemen.

Het zilverkleurige chassis oogt als metaal, maar is van kunststof vervaardigd. Niettemin voelt alles stevig aan.

Het scherm is niet — zoals je op basis van de naam zou mogen vermoeden — 12-, maar wel 11,6 inch groot, met vrij brede schermranden er rond.

De schermpixeldichtheid en dus scherpte is vergelijkbaar met die van de Acer Chromebook Spin 15, maar we spreken hier uiteraard over HD Ready- en niet over Full HD-resolutie.

Het scherm van de Asus Chromebook 12 C223 is trouwens niet aanraakgevoelig.

Het morsbestendige, maar onverlichte toetsenbord is voldoende groot om er vlot met tien vingers op te tikken.

Ook aanraakvlak (met klikfunctie) en polssteunen zijn voldoende groot.

Asus Chromebook 12 C223

Asus Chromebook 12 C223 (© Asus; licentie: Asus)

Wel is het zo dat de stereoluidsprekers van onder de polssteunen naar boven stralen: tijdens het typen bedek je ze met je polsen, wat het geluid dempt.

 
Uitrusting

Deze Chromebook bestaat in één configuratie, met dual-core Intel Celeron van de Apollo Lake-generatie, 4 GB ram en 32 GB eMMC flash-opslagruimte, waarvan net geen 24 GB vrij blijft voor eigen gebruik.

De opslagruimte breid je uit met een microsd-geheugenkaartje.

Links en rechts vind je in het chassis telkens één USB-C poort en rechts is er nog een extra USB-A aansluiting.

Externe video is mogelijk via een apart verkrijgbare USB-C adapter. Asus wijzigde niets aan de standaard grafische interface van Chrome OS.

 
Prestaties

Volgens Asus kan je gemiddeld tien uur lang op deze laptop werken. Wij haalden een autonomie van ruim veertien uur in de CrXPRT Battery test en bijna zeven uur in de Futuremark PCMark for Android Battery test. Die gemiddelde autonomie van ruim tien uur zal dus wel kloppen.

Net zoals de Chromebook van Acer werkt die van Asus muisstil: er zit immers geen ventilator in.

AcerAcerAsus
Chromebook Spin 15 CP315-1HChromebook Spin 13 CP713-1WN-54GA1Chromebook 12 C223
Platform specific benchmarks
Futuremark 3DMark Ice Storm Extreme 1.1 (OpenGL ES 2.0)
Ice Storm Unlimited scoreMAXMAX10204
  graphics scoreMAXMAX12004
  physics score (cpu)MAXMAX6692
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot ES 3.0 score281543511462
  graphics score320945752314
  physics score (cpu)5343716639
Futuremark 3DMark Slingshot (OpenGL ES 3.0/3.1)
Sling Shot ES 3.1 score19693695337
  graphics score20434064382
  physics score (cpu)19362807238
Futuremark PCMark for Android
Work 2.0 Performance Score5735103694696
Web Browsing 2.0 Score5062101934645
Video Editing Score582657505276
Writing 2.0 score4154114113177
Photo Editing 2.0 score12421204559073
Data Manipulation score407587663231
 Computer Vision
Computer Vision Score410387962739
TensorFlow score249,3124,6668,1
Zxing score29,2716,2735,73
Tesseract score1983,5724,752038
 Storage
Storage Score6499140806041
Internal seq. read MB/s1708,637748,471331,98
Internal random read MB/s941,152585,27611,59
Internal seq. write MB/s58,5289,0877,07
Internal random write MB/s1,712,682,48
External seq. read MB/s536,11819,99202,69
Externa random read MB/s50,58454,0729,89
External seq. write MB/s44,4862,9244,85
External random write MB/s1,512,262,07
SQLite read iops233693601782
SQLite update iops133200181
SQLite insert iops7114290
SQLite delete iops125181181
CrXPRT 2015 Battery Life Test Performance Details  +/-2 confidence for Chrome  (m)
Performance Score11626398
Game Performance (FPS)575956
Photo Effects726292754
Face Detection JS538320045344
Offline Notes331123361
Stocks Dashboard478191543
DNA Sequence Analysis9603711727
3D Shapes7649534810152
Photo Collage239512502479
Web benchmarks
HTML5TEST
   Score (max 555 pts)528528528
Network speed20/10020/100100/20
WiFi upload Mbps (Ookla – Beste server / Fritz!Box / Dommel VDSL+ / 5 GHz frequency if supported)14,3914,4814,38
WiFi download Mbps (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)89,6889,5890,69
WiFi ping ms (Ookla / Fritz!Box / Dommel VDSL+)111210
Autonomie
CrXPRT 2015 Battery Life Test rundown +/-2 confidence for Chrome (m)1110777865
Futuremark PCMark for Android  (m)524294413
Power consumption
Power consumption during benchmark (W)45,9949,5342,73

 

Conclusie
De Asus Chromebook 12 C223 is een compacte en lichte Chrome OS-laptop met een lange autonomie en een morsbestendig toetsenbord. Minpunten zijn het ontbreken van een aanraakscherm en geen aparte videouitgang (video uit kan wel via USB-C), maar de lage prijs maakt veel goed.

Prijs
Ca. € 299,-.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.