Honor 8X Android-smartphone review

Betaalbare performante Android-smartphone

0

Honor 8X Android-smartphone

€ 299,-
7.9

Diskidee Performance Rating

7.3/10

Diskidee Price/Performance Rating

8.4/10

Pros

  • Good value
  • Fast
  • AI photography

Cons

  • Weak gpu
  • Sometimes inconsistent camera
Honor, een merk van Huawei, levert betaalbare smartphones met geavanceerde kenmerken. Wij testten de Honor 8X, het nieuwe vlaggenschip van dit Chinese budgetmerk.

De Honor 8X kost € 249,- voor de versie met 64 GB opslagruimte en € 299,- voor de variant met 128 GB flashgeheugen. Dat zijn scherpe prijzen, zeker als je naar de specificaties kijkt.

 
Specificaties

Voor dit prijsniveau verwacht je bijvoorbeeld geen 6,5-inch ltps-scherm met een resolutie van 2340 x 1080 pixels en een pixeldichtheid van 397 ppi.

Het Full HD+-scherm loopt bovendien helemaal tot tegen de randen van het smartphone-chassis en heeft een hedendaagse ‘full view’ beeldverhouding van 19,5:9. Het body is volledig met glas bedekt.

Met een dergelijk groot scherm is de Honor 8X uiteraard niet van de kleinsten: deze smartphone is 160,4 mm breed en 76,6 mm hoog, maar hij is wel maar 7,8 mm dik. Het toestel weegt 175 g.

De Honor 8X is voorzien van een octacore Kirin 710 cpu met Mali G51 gpu en draait Android ‘Oreo’ 8.1, aangevuld met Huawei EMUI 8.2, dus dezelfde interfacetoevoeging als van reguliere Huawei-smartphones zoals de recent geteste Huawei P20.

Wij testten de versie JSN-L21 met 4 GB ram en naar keuze 64 of 128 GB opslagruimte, die je nog kan uitbreiden met behulp van een microsd-geheugenkaartje tot 400 GB. Maar er is ook een versie met 6 GB ram en dezelfde keuze aan opslagruimte.

Honor 8X

Honor 8X (© Honor; licentie: Honor)

Deze smartphone heeft drie kaartsleuven: voor de microsd-kaart en twee voor nano-SIM-kaarten.

De dubbele hoofdcamera met een resolutie van 20 megapixels en 2MP-dieptecamera herkent in echte tijd verschillende objecten en past de camera-instellingen automatisch optimaal in. Het bokeh-effect wordt in software gesimuleerd.

Korte video’s kan je in 16x super-slowmotion vastleggen aan 480 frames per seconde. De maximale videoresolutie is overigens niet 4K, maar 1080p aan 60 fps.

De voorcamera heeft een resolutie van 16 megapixels en ondersteunt eveneens het populaire bokeh-wazigheidseffect.

De Honor 8X kan niet alleen ontsloten worden met behulp van de vingerafdruksensor aan de achterzijde, maar ook via gezichtsherkenning.

De volledige specificaties van de Honor 8X vind je op hun website.

 
Prestaties

De Honor 8X presteert in de algemene Android-benchmarks even goed of op sommige gebieden zelfs beter dan enkele high-end smartphones. De 3d grafische prestaties zijn goed voor het prijsniveau, maar halen niet het niveau van eerder geteste high-end smartphones. De Android-versie van het populaire game Fortnite kan je bijvoorbeeld wel installeren op de Honor 8X maar zodra je het probeert te spelen, crasht het spel.

MerkHonorHuaweiSamsungHTC
Type8X 128 GB (JSN-L21)P20 (128GB)Galaxy S9+ (64GB)U12+
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score1442342335076120
  graphics score1274365539558074
  physics score (cpu)2684280225123314
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score961300633123841
  graphics score813306136553991
  physics score (cpu)2656282924943393
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score7103637853618532
 Web Browsing 2.0 Score7717601752177982
 Video Editing Score4980532152825994
 Writing 2.0 Score7219579848358187
 Photo Editing 2.0 Score1227210702638616959
 Data Manipulation Score5310531252056805
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score3124347223795572
 TensorFlow score429,3377,2914,1172,6
 Zxing score37,0945,276530,73
 Tesseract score2058,51398,51221,51089,75
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score104311574655814359
 Internal seq. read MB/s187,51705,84683,83575
 Internal random read MB/s18,932,5814,8517
 Internal seq. write MB/s110,17188,04154,15125
 Internal random write MB/s25,465,951,422
 External seq. read MB/s197,88682,46537,49545
 External random read MB/s18,0232,8714,8513
 External seq. write MB/s106,34187,75160,35128
 External random write MB/s24,5863,811,442
 SQLite read iops3021350239245082
 SQLite update iops20001000100094
 SQLite insert iops3336669067
 SQLite delete iops20001000133104
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)664579588413
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore77856572
Subjectieve score90869089
Functionaliteitsscore67819884
DiskIdee gewogen eindscores
 Prestatiescore (op 100)73838480
 Prijsprestatiescore (op 100)84706663

Conclusie

De Honor 8X levert veel waar voor zijn geld. Hij oogt mooi, heeft een uitstekend scherm en behoorlijk goede camera, al reageert die in sommige situaties eigenzinnig en moet je hem wel leren gebruiken. De prestaties zijn goed, maar de gpu kan lang niet alle high-end games aan. Zo draait het populaire game Fortnite niet op deze smartphone. Dit is ook een behoorlijk grote en zware smartphone. Waar voor je geld krijg je in elk geval wel.
Prijs
€ 249,- (64 GB storage); € 299,- (128 GB storage).
Foto van Huawei
Categorieën: Hardware, Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.