Huawei P20 review

Compact topmodel presteert uitstekend

0

Huawei P20

€ 599,-
7.1

Diskidee Performance Rating

8.0/10

Diskidee Price/Performance Rating

6.2/10

Pros

  • Excellent camera (for a smartphone)
  • Good performance

Cons

  • Expensive
De Huawei P20 smartphone lijkt de compactere en goedkopere versie van de P20 Pro, maar helemaal klopt die eerste indruk niet, zo blijkt uit onze test.

In zijn marketing laat Huawei uitschijnen dat de P20 de compactere versie is van de eerder geteste P20 Pro. Ook bij dit kleinere en goedkopere model zet Huawei vooral in op de camera met AI-functies, ontwikkeld in samenwerking met Leica. Maar laat nu net de camera het belangrijkste verschil zijn tussen de P20 en zijn grote broer P20 Pro.

 
Design en uitrusting

Het design van de P20 is vrijwel identiek aan dat van de P20 Pro. De P20 is iets kleiner en lichter dan de P20 Pro, hoewel hij met zijn gewicht van 162 gram toch nog vrij zwaar is in vergelijking met andere 5,8-inch smartphones.

Het scherm is dus kleiner, maar heeft dezelfde resolutie als de P20 Pro. Dat vertaalt zich in een iets hogere pixeldichtheid (429 ppi tegenover 408 ppi). Dat verschil in scherpte zie je in de praktijk nauwelijks.

De P20 heeft wel een klassiek tft ips lcd-aanraakscherm en dus geen Amoled-scherm zoals zijn grotere broer. In de praktijk is het kwaliteitsverschil niet zo groot en vooral een kwestie van smaak (vooral dan voor wat betreft de kleurweergave en de helderheid, die bij Amoled iets beter lijkt).

Processor en opslagruimte zijn identiek. Van de 128 GB resteert vlak na de ingebruikname nog 115 GB. Dit kan je wel niet uitbreiden: er passen twee sim-kaarten in de P20, maar geen microsd-kaart.

De drie kleuren waarin de Huawei P20 verkrijgbaar is
De drie kleuren waarin de Huawei P20 verkrijgbaar is

De P20 heeft iets minder ram (4 GB) en een iets kleinere accu (3500 mAh tegenover 4000 mAh voor de P20 Pro).

Net zoals de P20 Pro heeft de P20 geen analoge 3,5 mm audio-uitgang, maar een usb-naar-3,5 mm audio-adapter is meegeleverd, samen met digitale oortjes met een usb-audioaansluiting. Als je via usb naar muziek luistert dan wordt tot 32-bit/384 kHz hi-res audio ondersteund. Hi-res audio kan je ook draadloos streamen via de Bluetooth-profielen APTX, APTX HD, LDAC en HWA.

De infraroodsensor van de P20 Pro ontbreekt bij de P20.

Alle verdere details over de P20 Android 8.1.1-smartphone vind je op de website van Huawei.

 
Camera

Het belangrijkste verschil tussen de P20 en de P20 Pro betreft de camera. Waar grote broer achteraan drie hoofdcamera’s heeft, zijn er dit bij de P20 twee, net zoals bij de oudere topmodellen van Huawei. Die beide camera’s hebben bovendien een lagere resolutie dan bij de grote broer.

DiskIdee is niet gespecialiseerd in fotografie, maar op gespecialiseerde websites scoort de camera van de P20 goed, dichtbij die van de P20 Pro.

De DXOMark van de camera van de P20 is bijvoorbeeld 102, tegenover 109 voor die van de P20 Pro. Dat is de tweede hoogste DXOMark-score voor fotografie, vóór de Samsung S9 Plus die derde staat in de DXOMark-ranking.

Voor video scoort de P20 in DXOMark een derde plaats, na de P20 Pro en de Google Pixel 2.

Conclusie is dat de camera van de P20 weliswaar op papier minder krachtig is dan die van de P20 Pro, maar dat je er in de praktijk behoorlijk goede foto’s en video’s mee maakt.

De selfiecamera vooraan heeft dezelfde resolutie als bij de P20 Pro, namelijk 24 megapixels.

De camera-app is dezelfde als bij de P20 Pro en heeft dus ook AI-functies die de Neural Network Processing Unit (NPU) in de Kirin 970 soc gebruiken. Allerlei scènes worden automatisch herkend en de camera-instellingen automatisch aangepast.

 
Prestaties

De P20 presteert bijna even goed als de P20 Pro in de benchmarks; het verschil tussen beide is vooral te verklaren door de grotere hoeveelheid ram van de P20 Pro. Beide Huawei’s moeten toptelefoons met Qualcomm-socs wel laten voorgaan in de grafische benchmarks. Maar het verschil is niet dramatisch.

MerkHuaweiHuaweiSamsungHTC
TypeP20 Pro (128GB)P20 (128GB)Galaxy S9+ (64GB)U12+ (64GB)
Futuremark 3DMark Ice Storm Unlimited 1.1 (OpenGL ES 2.0 720p)
Ice Storm Unlimited scoreMAXMAX7738MAX
  graphics scoremaxMAX7037MAX
  physics score (cpu)maxMAX11880MAX
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score3341342335076120
  graphics score3478365539558074
  physics score (cpu)2935280225123314
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score3029300633123841
  graphics score3059306136553991
  physics score (cpu)2928282924943393
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score7115637853618532
 Web Browsing 2.0 Score7288601752177982
 Video Editing Score5326532152825994
 Writing 2.0 Score6500579848358187
 Photo Editing 2.0 Score1333310702638616959
 Data Manipulation Score5420531252056805
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score3295347223795572
 TensorFlow score408,3377,2914,1172,6
 Zxing score48,0945,276530,73
 Tesseract score1422,51398,51221,51089,75
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score129841574655814359
 Internal seq. read MB/s669,28705,84683,83575
 Internal random read MB/s3332,5814,8517
 Internal seq. write MB/s182,1188,04154,15125
 Internal random write MB/s46,0265,951,422
 External seq. read MB/s614,12682,46537,49545
 External random read MB/s29,532,8714,8513
 External seq. write MB/s179,88187,75160,35128
 External random write MB/s44,7963,811,442
 SQLite read iops2179350239245082
 SQLite update iops10001000100094
 SQLite insert iops3336669067
 SQLite delete iops10001000133104
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)665579588413
Gewogen Diskidee scores (op 100)
Gewogen benchmarkscore87856572
Subjectieve score89849089
Functionaliteitsscore79769884
DiskIdee gewogen eindscores
 Prestatiescore (op 100)83808480
 Prijsprestatiescore (op 100)63626663

Conclusie

De Huawei P20 is erg compact voor een smartphone met een 5,8-inch scherm. Hij is bijna even krachtig als de duurdere en grotere P20 Pro, maar heeft een minder geavanceerde camera, die volgens gespecialiseerde fotografiesites echter niet dramatisch slechter scoort en één van de betere smartphonecamera’s van het moment is.
Prijs
€ 599,- (hier en daar al gezien voor € 549,-).
Foto van Huawei
Categorieën: Hardware, Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.