Huawei P20 Pro review

Stijlvolle smartphone met uitstekende camera

0
10

Huawei P20 Pro

€ 877,-
Huawei P20 Pro
7

Diskidee Performance Rating

8.2 /10

Diskidee Price/Performance Rating

5.8 /10

Pros

  • Excellent camera (for a smartphone)
  • Good battery life
  • Infrared sensor

Cons

  • Expensive
We testten de P20 Pro, het nieuwe topmodel van de Chinese smartphone-fabrikant Huawei. Het toestel lijkt in de verte op de iPhone X van Apple en speelt in dezelfde prijsklasse. Maar speelt het ook in dezelfde kwaliteitsklasse?

De P20 Pro is de opvolger van de Huawei P10 Plus die we vorig jaar testten. Maar het nieuwe Huawei-topmodel is een smartphone van een gans ander kaliber dan zijn voorganger. Design, scherm, batterij en vooral camera zijn flink verbeterd.

In zijn marketing zet Huawei trouwens vooral in op die camera (zoals je in de marketingvideo kan zien), die drie lenzen heeft, AI-hulp bij het maken van foto’s en ontwikkeld werd in samenwerking met Leica.

Blijkbaar slaat dat aan, want vier weken na de lancering is de P20 Pro volgens een persbericht van Huawei “het bestverkopende vlaggenschip van de fabrikant sinds het voet aan wal zette in West-Europa”. Concrete verkoopcijfers staan er niet in het persbericht, maar we lezen wel dat in België de pre-orders verdrievoudigden tegenover de P10-lancering vorig jaar.

Dit is nochtans geen goedkope smartphone: met een prijskaartje van € 899,- dat voorlopig goed standhoudt (we zagen online hoogstens kortingen van enkele tientallen euros), speelt de P20 Pro in dezelfde liga als de Samsung Galaxy S9 Plus en Apple iPhone X (al is die nog net iets duurder voor een zelfde hoeveelheid opslagruimte). Het is duidelijk dat Huawei met de P20 Pro marktaandeel wil afsnoepen van de huidige marktleiders.

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
 
Design en uitrusting

Het design is hedendaagser dan dat van zijn voorganger. In de verte lijkt de P20 Pro op de iPhone X. Het glazen unibody met metalen frame en afgeronde hoeken voelt stevig aan en heeft een IP67-certificatie (stof- en waterdicht onder één meter water tot dertig minuten). De achterkant is wel een magneet voor vingervet, maar dat is helaas bij veel top-end smartphones het geval.

De Huawei P20 Pro is stof- en waterafstotend volgens de IP67-normen.
De Huawei P20 Pro is stof- en waterafstotend volgens de IP67-normen.

De smalle vingerafdruksensor bevindt zich vooraan in het midden van de smalle onderste schermrand. Behalve de stroom- en geluidsknoppen op de rechter zijkant zijn er geen andere fysieke bedieningsknoppen.

Eén van onze kritiekpunten op de P10 Plus was de relatief zwakke accu. In de P20 Pro steekt een zware 4.000 mAh accu die volgens Huawei gemakkelijk twee dagen meegaat (zie verder).

De accu laadt in dertig minuten tijd op tot 58% van zijn capaciteit. Draadloos opladen wordt helaas niet ondersteund.

Consequentie hiervan is een hoger gewicht: 180 gram in plaats van 165 gram voor de P10 Plus. De opvolger is ook een klein beetje hoger en dikker, maar net iets smaller dan zijn voorganger (155 x 73,09 x 7,8 mm).

De P20 Pro heeft geen analoge 3,5mm audio-uitgang meer, maar een usb-adapter is meegeleverd, samen met digitale oortjes met een usb-audioaansluiting. Daarnaast ondersteunt de Bluetooth-chip ook tot 32-bit/384 kHz hi-res audio via de Bluetooth-profielen APTX, APTX HD, LDAC en HWA.

Wat ook verdween, is de microsd-kaartsleuf. De interne opslagruimte van 128 GB, waarvan vlak na de ingebruikname nog 115 GB vrij is, kan je dus niet uitbreiden.

Wel aanwezig is een infrarood-zender, meer en meer een zeldzaamheid bij smartphones, maar wel handig om allerlei apparatuur in huis mee te bedienen. Een virtuele afstandsbedienings-app wordt meegeleverd. Let op: de ir-sensor zit alleen op de P20 Pro, niet op de kleinere en iets goedkopere P20, die voor de rest veel overeenkomsten heeft met zijn grote broer.

De P20 Pro gebruikt een iets recentere soc van Huawei zelf, de octacore Kirin 970, en heeft evenveel geheugen als zijn voorganger (6 GB).

Alle verdere details over de P20 Pro vind je op de website van Huawei.

 
Scherm

Het scherm is niet langer IPS-NEO LCD, maar AMOLED en werd ook groter: van 5,5-inch naar 6,1 inch. De schermverhouding is 18,7:9 (bijna, maar niet helemaal 2:1 ofwel “Univisium”-beeldverhouding, zie de review van de LG G6 voor meer uitleg).

De resolutie ging echter naar omlaag naar “Full HD+”, wellicht omwille van de hogere kost van de OLED-technologie. De P20 Pro heeft daardoor een lagere pixeldichtheid dan de P10 Plus: 408 ppi tegenover 534 ppi.

In de praktijk maakt dit weinig verschil uit en biedt OLED heel wat voordelen, vooral dan een veel betere zichtbaarheid in fel zonlicht buiten. En dat is dan weer belangrijk om de camera optimaal te kunnen gebruiken.

We beoordelen de kwaliteit van het scherm als goed, met een uitstekende zwartweergave, gestoken kleuren en een goede helderheid.

 
Camera

De camera en zijn bijbehorende app zijn één van de sterkste punten van de Huawei P20 Pro.

Diskidee is geen camerareview-website, maar onze testfoto’s zagen er wel goed uit en dat in zowat alle lichtomstandigheden.

Opvallend is ook hoe snel de camera en bijbehorende app reageren. Dankzij de drie lenzen (40 + 20 + 8 megapixels) kan je niet alleen digitaal, maar ook analoog zoomen (tot 3 x optisch en tot 5 x hybride) en foto’s met ‘bokeh’-effect maken (benadrukken van een onderwerp door delen van het beeld wazig te laten).

De Huawei P20 en P20 Pro zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren
De Huawei P20 en P20 Pro zijn verkrijgbaar in verschillende kleuren

Ook zwartwit-foto’s zien er dankzij de aparte monochrome 20 MP lens uitstekend uit. (Deze sensor was overigens ook al aanwezig bij de P10.)

De selfiecamera vooraan heeft een resolutie van 24 megapixels, maar geen autofocus.

Allerlei automatische functies helpen je bij het maken van betere foto’s. Deze “Master AI”-functie gebruikt de Neural Network Processing Unit (NPU) in de Kirin 970 soc. De NPU herkent meer dan vijfhonderd verschillende scènes, waarbij de camera-instellingen automatisch worden aangepast.

Je hoeft dus geen fotografiespecialist te zijn om met deze smartphone mooie foto’s te maken, maar als je dat wél bent is er een pro-modus waarmee je vanalles manueel kan instellen: ISO van 50 tot 3200, sluitertijd van 1/4000s tot 30s, witbalans, compensatie van de belichting van -4 tot +4EV in stappen van 1/3 stops etc. Foto’s in raw-formaat opslaan behoort eveneens tot de mogelijkheden.

DXOMark geeft de camera van de Huawei P20 Pro een score van 109, tot op heden de hoogste score voor een smartphone (114 voor foto- en 98 voor videokwaliteit).

 
Prestaties

De Huawei P20 Pro presteert goed in alle benchmarks, al moet hij de Qualcomm-gebaseerde toptelefoons wel laten voorgaan in de grafische testen.

MerkHuaweiHuaweiHuaweiLenovoHTC
TypeP20 Pro 128GBP10 Plus 128 GBP20 Lite 64GBMotorola Moto Z2 ForceU11+ 128GB
Futuremark 3DMark Ice Storm Unlimited 1.1 (OpenGL ES 2.0 720p)
Ice Storm Unlimited scoreMAX274227841MAXMAX
  graphics scoremax361877223max55477
  physics score (cpu)max1460611192max21399
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score3341209113849964966
  graphics score3478224510961375994
  physics score (cpu)29351686173830273103
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score3029193716537753717
  graphics score3059203713140183971
  physics score (cpu)29281652175031163037
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score71155873444368456622
 Web Browsing 2.0 Score72885566484961435858
 Video Editing Score53265277502056325415
 Writing 2.0 Score65005827330169786171
 Photo Editing 2.0 Score13333829961721265612615
 Data Manipulation Score54204919345149185156
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score32953062236835063479
 TensorFlow score408,3539,2517,5268281,6
 Zxing score48,0945,3649,9157,3658,09
 Tesseract score1422,51423,52914,751508,51450,75
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score12984121148135103814359
 Internal seq. read MB/s669,28492195,22547,77575
 Internal random read MB/s332316,6620,217
 Internal seq. write MB/s182,1125145,7189,41125
 Internal random write MB/s46,022220,2212,582
 External seq. read MB/s614,12484149,52532,27545
 External random read MB/s29,52410,7820,6413
 External seq. write MB/s179,88126142,06193,24128
 External random write MB/s44,791819,9212,282
 SQLite read iops21795134268850045082
 SQLite update iops100020001000100094
 SQLite insert iops33340028550067
 SQLite delete iops100010001000333104
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)665469505654587
DiskIdee gewogen scores
 Prestatiescore (op 100)8277657777
 Prijsprestatiescore (op 100)5872745860

Conclusie

De Huawei P20 Pro is een flinke verbetering tegenover zijn voorganger de P10 Plus. Het is wellicht een van de betere smartphones die je momenteel kan kopen. Apple en Samsung krijgen er met Huawei een te duchten concurrent bij, zoveel is wel duidelijk. Uiteraard is dit ook een van de duurdere smartphones die je momenteel kan kopen.
Prijs
€ 899,-.
Foto van Huawei
Categorieën Hardware, Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in