Synology DiskStation DS1517+ review

Krachtige tafel-nas met ssd-caching

0
De DiskStation DS1517+ is een nas in Synology’s Plus Series met ruimte voor vijf schijven en een vrije pci-e sleuf waarin een optionele 10G-ethernetadapter of m.2 ssd’s voor caching passen. Wij hebben deze tafel-nas getest.

De hier geteste Synology DiskStation DS1517+ tafel-nas heeft vijf vrije schijfsleuven met eenvoudig te verwijderen, maar niet veilig afsluitbare plastic sledes. Er is ook een verder identieke variant met ruimte voor acht schijven, de DS1817+.

 
Uitrusting

De DS1517+ heeft een quadcore 2,4 GHz Intel Atom C2538 soc en is verkrijgbaar met twee geheugenconfiguraties: 2 GB of 8 GB, uit te breiden tot 16 GB ram maximaal. Wij testten de versie met 8 GB ram.

Het apparaat heeft vier gigabit-ethernetpoorten. Daarnaast is er een vrije pcie-sleuf waarin een optionele dual 10GbE-netwerkkaart past. Wanneer uitgerust met dual channel-geheugen en de optionele 10GbE netwerkinterface stijgt de theoretische maximale sequentiële leessnelheid naar 1179 MB/s en de schrijfsnelheid naar 542 MB/s.

Ook is het mogelijk een Synology M2D17 pcie-adapterkaart te installeren met plaats voor twee m.2 sata-ssd’s die dan als cache kunnen worden gebruikt. De kaart aanvaardt 2280/2260/2242 m.2 ssd’s.

Synology DS1517+ nas
Synology DS1517+ nas

Via eSata is het mogelijk maximaal twee DX517 uitbreidingseenheden aan te sluiten met in totaal tien extra schijven. Het bestaande RAID-volume kan direct wordt uitgebreid zonder de bestaande harde schijven te formatteren. De bruto capaciteit van 50TB breid je zo uit tot maximaal 150TB. Eén volume kan overigens niet groter zijn dan 108TB.

 
Extra mogelijkheden

Er zit geen lcd-scherm op, alleen leds. Maar het ip-adres vind je eenvoudig terug via Synology Assistant-software voor Windows, Mac OS X en Linux.

De quad-core Intel Pentium cpu is krachtig genoeg om 4K uhd video ‘on the fly’ te transcoderen en te streamen naar tv’s, mediaspelers, computers en mobieltjes.

Met twee van deze nas’en creëer je eenvoudig een ‘failover systeem’, waarbij de tweede nas onzichtbaar alle gegevens van de eerste synchroniseert en bij uitval direct de werking ervan overneemt zonder dat de eindgebruiker dit merkt.

De DS1517+ heeft twee stille ventilators, die je eenvoudig zelf vervangt mochten ze stuk gaan.

Als je een wifi-dongle in één van de vier usb 3.0-poorten plugt, kun je deze nas ook volledig draadloos gebruiken. De netwerktoegang werkt uiteraard wel sneller via de vier bundelbare ethernetpoorten op de achterkant.

Alle verdere details van de DS1517+ vind je op de website van Synology.

 
Beheer

Het Linux-gebaseerde DSM (DiskStation Manager)-besturingssysteem heeft een desktop-achtige vensterinterface en zit intussen aan versie 6.1.

DSM is volledig aanpasbaar en kan meerdere taken tegelijk uitvoeren, net zoals een desktopbesturingssysteem. De webinterface werkt naadloos met mobiele browsers en is dus zondermeer toegankelijk op een tablet of smartphone, al heeft Synology ook de nodige mobiele apps hiervoor.

Synology DS1517+ DSM
Synology DS1517+ DSM

Via vele optionele, meestal gratis packages breid je de functionaliteit fors uit.

 
Prestaties

Deze nas kopieerde onze Intel naspt-testbestanden naar zichzelf aan een gemiddelde snelheid van 61,6 MB/s. Omgekeerd haalden we 115,3 MB/s. Vier hd-video’s afspelen gebeurde met een snelheid van 116,4 MB/s.

MerkSynologyNetgearQnapQnapAsustor
Model of TypeDiskStation Plus Series DS1517+ (8GB)ReadyNAS RN422 (42200-100NES)TS-251A-4GTS-253B-8GAS6302T
Intel NASPT (MB/s)
HD-Video afspelen115,7115,15107,1112,9112,45
2x HD afspelen115,8115,3107,45114,5113,8
4x HD afspelen116,4116107,55114,65114,65
HD-Video opname91,7168,64113,09172,6990,15
HD afspelen en opname107,6106,1108,25111,55104,3
Aanmaken van inhoud27,79,758,9510,219,85
Kantoorproductiviteit10,480,165,974,156,4
Bestanden kopiëren naar NAS61,6191,78103,04181,2761,15
Bestanden kopiëren van NAS115,3114,65106,8114,9114,65
Mappen kopiëren naar NAS14,314,3512,151411,05
Mappen kopiëren van NAS16,520,2516,5514,8516,85
Fotoalbum75,868,565,5568,167,8
Snelheidsberekening (MB/s)
Gemiddelde gewogen algemene werksnelheid52,779,963,477,349,4
Gemiddelde gewogen multimedia snelheid25,728,32528,524,8
Gemiddelde gewogen kantoor snelheid6,217,514,516,44,3
Gemiddelde gewogen kopieer snelheid20,834,123,932,520,4
Scoreberekening
Testscore (relatief tov elkaar)75100799762

 

 
Prijs

€ 859 zonder schijven.

Conclusie
De Synology DiskStation DS1517+ is een erg capabele tafel-nas met uitbreidingsmogelijkheden via een pcie-kaart en esata-poort. De prestaties zijn goed. Goedkoop is deze nas evenwel niet.
Foto van Synology
Categorieën: Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.