Home Bedrijven

Kleine en stevige zakelijke nas

0
De ReadyNAS RN422 is een wat luxere, recente Intel Atom C Series-gebaseerde nas met ruimte voor twee schijven uit Netgear’s zakelijk gamma. Ze wordt zowel leeg als gevuld met harde schijven tot 12 TB verkocht. Wij testten de lege versie.

Onmiddellijk valt de uitstekende bouwkwaliteit van de Netgear ReadyNAS RN422 twee-baaiennas op, die mede verantwoordelijk is voor het vrij hoge gewicht.

Zelfs de schijflades zijn van stevig antracietkleurig metaal vervaardigd. Ze gaan schuil achter een niet-afsluitbaar klepje waarin een tweeregelig lcd-scherm is verwerkt.

Vijf blauw oplichtende navigatieknoppen laten je toe om snel door de statusboodschappen te bladeren. De knoppen lichten overigens pas op wanneer je erop drukt.

Via het lcd-scherm vind je eenvoudig het toegewezen ip-adres, al kan dit ook met het Negear RAIDar-hulpprogramma. Met de knoppen start je verder een back-up job die automatisch de inhoud van een aangesloten usb-schijf naar de nas kopieert.

 
Kenmerken

De RN422 heeft twee snelle usb 3.0-poorten, één vooraan en één achteraan. Achteraan zijn er twee gigabit-ethernetpoorten en een eSata-aansluiting voor een apart verkrijgbare EDA500 expansiemodule met ruimte voor vijf extra schijven. Een externe sata-schijf past er uiteraard ook op. De RN422 is daarmee toekomstbestendig, want ondersteunt dan in totaal 70 TB bruto-opslagruimte.

Netgear readynas rn 422 (400 serie)

Netgear readynas rn 422 (400 serie) (© ; licentie: )

Schijven installeren kan zonder schroeven, behalve als het 2,5-inch exemplaren zijn.

De RN422 draait hetzelfde Linux-gebaseerde, erg uitgebreide ReadyNAS-besturingssysteem als de grotere nas’en van Netgear, zoals de eerder geteste ReadyNAS 524X. Voor details verwijzen we je naar die review.

Bij de eerste start verschijnt een eenvoudige wizard voor de basisinstellingen. Die verplicht je helaas nog altijd niet om een uniek admin-wachtwoord te kiezen.

De ReadyNAS-interface werd opgefrist en heeft nu dezelfde desktop-achtige werking als bij de andere nas-fabrikanten zoals Qnap of Synology.

De standaardfuncties breid je uit met een brede waaier aan apps.

Netgear ReadyNas apps

Netgear ReadyNas apps (© ; licentie: )

Verse schijven worden standaard en zonder dat je dit vooraf kiest geformatteerd in Netgear’s verbeterde versie van raid, namelijk x-raid2 met automatische expansie en vergroting van volumes naarmate je schijven bijsteekt of kleinere vervangt door grote.

Met twee schijven blijft de keuze uiteraard beperkt tot raid0/1, maar als je de expansiemodule aansluit kun je het bestaande volume naadloos uitbreiden naar raid5/6/10.

Volledige technische specificaties van de RN422  nas vind je op de website van Netgear.

 
Prestaties

Deze nas kopieerde onze Intel naspt-testbestanden naar zichzelf aan een gemiddelde snelheid van 191,78 MB/s. Omgekeerd haalden we 114,65 MB/s. Vier hd-video’s afspelen gebeurde met een snelheid van 168,64 MB/s. Hieronder zie je de testresultaten vergeleken met de eerder geteste Drobo 5N2Qnap TurboNAS TS-251A-4G en Asustor AS6302T nas’en.

MerkDroboNetgearQnapQnapAsustor
Model of Type5N2 (DRDS5A31)ReadyNAS RN422 (42200-100NES)TS-251A-4GTS-253B-8GAS6302T
Intel NASPT (MB/s)     
HD-Video afspelen113,9115,15107,1112,9112,45
2x HD afspelen107,6115,3107,45114,5113,8
4x HD afspelen101,7116107,55114,65114,65
HD-Video opname74,2168,64113,09172,6990,15
HD afspelen en opname95,2106,1108,25111,55104,3
Aanmaken van inhoud14,49,758,9510,219,85
Kantoorproductiviteit5,180,165,974,156,4
Bestanden kopiëren naar NAS56,7191,78103,04181,2761,15
Bestanden kopiëren van NAS110,9114,65106,8114,9114,65
Mappen kopiëren naar NAS8,614,3512,151411,05
Mappen kopiëren van NAS10,920,2516,5514,8516,85
Fotoalbum30,368,565,5568,167,8
Snelheidsberekening (MB/s)     
Gemiddelde gewogen algemene werksnelheid43,179,963,477,349,4
Gemiddelde gewogen multimedia snelheid21,228,32528,524,8
Gemiddelde gewogen kantoor snelheid3,217,514,516,44,3
Gemiddelde gewogen kopieer snelheid18,734,123,932,520,4
Scoreberekening     
Testscore (relatief tov elkaar)54100799762
 
Prijs

€ 594 zonder schijven.

Conclusie
De Netgear ReadyNAS RN422 heeft een uitstekende bouwkwaliteit, presteert zeer goed, is uitbreidbaar met een externe schijf module en komt met vijf jaar garantie.
Voor al dat moois betaal je wel een stevige prijs.
Foto van Netgear
Categorieën: Producenten
Naar begin pagina.

GEEN REACTIES

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.