Lenovo Moto E4 & Moto E4 Plus review

Budget-smartphones met lange accuduur

0
De Lenovo Moto E4 en Moto E4 Plus smartphones zijn erg betaalbaar, draaien de recentste Android Nougat-versie en bieden een lange accuduur. Wij hebben ze getest.

De Lenovo Moto E4 (XT1762) en Moto E4 Plus (XT1771) verschillen vooral van elkaar inzake schermgrootte en accu; voor de rest zijn design, bouwkwaliteit en uitrusting vergelijkbaar.

Beide smartphones draaien de recentste Android Nougat-versie, namelijk 7.1.1, met kleine ‘Moto’-toevoegingen van Lenovo die echter de originele gebruikersinterface van Android niet fundamenteel wijzigen. Een smartphone met een recente Android-versie: in deze budgetprijsklasse vind je die niet vaak.

Evenmin vind je in deze prijsklasse veel smartphones met een stevig aanvoelend aluminium unibody-chassis met afgeronde randen. Het scherm is volledig gelamineerd en bijkomend beschermd door een 2.5D gebogen glaslaag (met Corning Gorilla Glass 3) en een vet- en waterafstotende ‘nano coating’-laag. Deze smartphones zijn niet echt waterdicht, maar wel bestand tegen waterspatten, bijvoorbeeld tijdens een regenbui.

Het design is hedendaags, met afgeronde hoeken, één fysieke bedieningsknop onder het scherm die bovendien als vingerafdruksensor werkt en gewicht en afmetingen die binnen de perken blijven.

De grotere Moto E4 Plus met 5,5-inch scherm weegt 181 gram en is 9,55 mm dik. De kleinere Moto E4 met 5-inch scherm weegt 150 gram en is 9,3 mm dik.

 
Specificaties

Het scherm heeft een resolutie van 720 x 1280 pixels. Dat vertaalt zich in een pixeldichtheid van 267 ppi voor de Moto E4 Plus en van 294 ppi voor de Moto E4.

Lenovo Moto e4 plus
Lenovo Moto e4 plus

Beide smartphones gebruiken een quad-core Qualcomm Snapdragon 427 soc en hebben 16 GB opslagruimte, waarvan recht uit de doos ongeveer 10 GB vrij is. Dit kun je uitbreiden met een geheugenkaartje van maximaal 128 GB. De E4 Plus heeft 3 GB ram, terwijl de E4 er 2 GB heeft.

Het zijn dual-sim smartphones en de grote E4 Plus heeft een ingebouwd fm-radio, die bij de kleine E4 ontbreekt. De voorcamera heeft een resolutie van 5 megapixels. De E4 Plus heeft een grotere achtercamera van 13 mp, waar dit bij de E4 beperkt is tot 8 mp. Beide apparaten filmen niettemin maximaal aan 1080p@30fps.

Gedetailleerde specificaties vind je op de website van Lenovo.

 
Autonomie

De Moto E4 Plus heeft een opvallend grote accu van 5.000 mAh, terwijl de E4 het moet stellen met een exemplaar van 2.800 mAh. Echter, de accu van de kleine broer kun je verwisselen, terwijl die van de grote variant vast ingebouwd is.

Lenovo Moto e4
Lenovo Moto e4

Niettemin haalt de kleine E4 in de Futuremark PCMark Work 2.0 batterijtest een goede autonomiescore van 537 minuten. De E4 Plus doet het met 820 minuten veel beter en verslaat met gemak de eerder geteste, veel duurdere Samsung Galaxy A5 (2017) en Samsung Galaxy S8+. Momenteel kennen we geen Android-smartphone met een vergelijkbaar gewicht die een even lange autonomie haalt als deze Lenovo Moto E4 Plus.

 
Prestaties

In verhouding tot hun kostprijs presteren deze smartphones goed. Je ziet hieronder de vergelijking met de eerder geteste, iets duurdere Lenovo Moto G5 (let op: onze wegingen voor de Diskidee-scores zijn intussen aangepast, zodat die scores uit de eerdere test niet vergelijkbaar zijn; in de tabel hieronder gebruiken we de nieuwe wegingen ook voor de eerder geteste Moto G5).

MerkLenovoLenovoLenovo
TypeMotorola Moto G5 16GBMoto e4 Plus 4G 16 GBMoto e4 16 GB
Futuremark 3DMark Ice Storm Unlimited 1.1 (OpenGL ES 2.0 720p)
Ice Storm Unlimited score948736833688
  graphics score960031863190
  physics score (cpu)911381138122
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score573154155
  graphics score496125126
  physics score (cpu)1249762786
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score295107106
  graphics score2428685
  physics score (cpu)1251743767
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score367727612717
 Web Browsing 2.0 Score432834843365
 Video Editing Score377024762421
 Writing 2.0 Score255922892273
 Photo Editing 2.0 Score638232553265
 Data Manipulation Score252124982450
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score162614861534
 TensorFlow score896,2715,6696,8
 Zxing score63,8275,7372,18
 Tesseract score406556135507
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score456935653391
 Internal seq. read MB/s217,83163,28160,11
 Internal random read MB/s11,911,5610,48
 Internal seq. write MB/s44,7338,7138,56
 Internal random write MB/s10,3810,2312,4
 External seq. read MB/s195,01133,82124,89
 External random read MB/s11,3511,449,89
 External seq. write MB/s44,8139,638,16
 External random write MB/s9,1111,289,39
 SQLite read iops2271726669
 SQLite update iops333250250
 SQLite insert iops111133133
 SQLite delete iops333222200
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)376820537
DiskIdee gewogen scores
 Prestatiescore (op 100)586154
 Prijsprestatiescore (op 100)697480

 

Conclusie
Voor weinig geld bieden deze Android-smartphones een goede bouwkwaliteit, modern design, lange accuduur en aanvaardbare prestaties.
Gemiddelde internetprijs
€ 149,- (Moto E4); € 179,- (Moto E4 Plus).
Foto van Lenovo
Website: Bezoek Website
Categorieën: Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.