Lenovo Motorola Moto G5 Android-smartphone review

Budget-smartphone met verwisselbare accu

0
De Motorola Moto G5 is een Android-smartphone van een bekend merk, maar voor een “Chinese” prijs. Het toestel oogt stijlvol, maar presteert het ook goed? DiskIdee zocht het uit.

Motorola is intussen een merk van Lenovo en de verpakking van de nieuwe Moto G5 Android-smartphone vermeldt de Motorola-merknaam alleen nog maar in het klein op een productsticker aan de zijkant. Bovenop de verpakking is het gewoon “Lenovo Moto G5”.

De Moto G5 kost net geen 200 euro. Voor die prijs koop je een smartphone met een recente versie van Android (v7.0 Nougat) met een octacore gpu, 3GB ram en 16GB opslagruimte (met nog 10GB vrij) die je door middel van een microsd-geheugenkaartje met maximaal 128GB kunt uitbreiden.

 
Uitrusting

Het 5-inch ips-scherm heeft een full hd resolutie en een pixeldichtheid van 441 ppi. De 2800 mAh accu is verwisselbaar en ondersteunt snel opladen. Het algehele design oogt redelijk premium, met stevig aanvoelend, maar licht aluminium.

Het naar keuze grijs- of goudkleurige chassis is verder behandeld met een waterafstotende nano-coating. Dat betekent niet dat deze smartphone water- of stofdicht is, maar de coating zorgt er bijvoorbeeld wel voor dat bijvoorbeeld vingervlekken minder vat op het kastje hebben en dat het scherm min of meer tegen krassen bestand is.

De Moto G is maar 9,5mm dik en weegt een erg draagbare 144,5g.

Lenovo Moto G5
Lenovo Moto G5

De Moto G5 heeft een ingebouwde fm-radio, die ook functioneert zonder dat je de koptelefoon inplugt (maar alleen als er erg sterke zenders in de buurt zijn). De vingerafdruklezer onderaan het scherm is in deze prijsklasse ook bijzonder.

Voor het overige zijn de specificaties toch redelijk op budgetniveau. Zo is de octacore processor een minder performante 1,4 GHz Qualcomm Snapdragon 430 (MSM8937) met 459 MHz Adreno 505 gpu. En de wifi-chip ondersteunt alleen 802.11a/b/g/n, weliswaar in beide wifi-frequenties, maar zonder het snellere 802.11ac.

De hoofdcamera biedt een resolutie van 13mp en heeft een hdr-, panorama en video slow motion-functie, terwijl de 5MP chat- en selfiecamera op de voorkant een “beautification mode” heeft, maar al die snufjes kunnen niet verhelen dat de foto- en videokwaliteit van deze Moto G erg middel-of-the-road zijn. De eerlijkheid gebied wel te vermelden dat ze in deze prijsklasse alleszins uitblinken en dat met name de autofocus snel werkt. Je moet ten slotte appels met appels vergelijken…

 
Praktijk

De Moto G5 oogt stijlvol, ligt goed in de hand en is voor zijn prijsniveau meer dan behoorlijk uitgerust. In dagdagelijks gebruik voelt deze smartphone ook niet traag aan en is zeker bruikbaar voor “normaal” gebruik, met uitzondering dan voor het spelen van intensieve mobiele games. Want vooral op grafische gebied zijn de prestaties niet denderend, al moeten we er direct bij vertellen dat ze voor deze prijs meer dan behoorlijk zijn. De prestaties, het design en de uitrusting zijn vergelijkbaar met de een tijd geleden door ons geteste HTC U Play, maar dan wel voor de helft van diens prijs!

MerkHTCMotorola A Lenovo Company
TypeU Play 32 GBMotorola Moto G5 16GB
Futuremark 3DMark Ice Storm Unlimited 1.1 (OpenGL ES 2.0 720p)
Ice Storm Unlimited score114509487
  graphics score110209600
  physics score (cpu)132619113
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score603573
  graphics score528496
  physics score (cpu)11931249
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score426295
  graphics score357242
  physics score (cpu)12961251
Futuremark PCMark Android Work 2.0
 Work 2.0 Performance Score34143677
 Web Browsing 2.0 Score42184328
 Video Editing Score29963770
 Writing 2.0 Score28682559
 Photo Editing 2.0 Score47086382
 Data Manipulation Score27182521
Futuremark PCMark Android  Computer Vision
 Computer Vision Score22551626
 TensorFlow score631,1896,2
 Zxing score37,2763,82
 Tesseract score3706,54065,25
Futuremark PCMark Android  Storage
 Storage Score24614569
 Internal seq. read MB/s100,66217,83
 Internal random read MB/s9,511,9
 Internal seq. write MB/s58,7544,73
 Internal random write MB/s2,4710,38
 External seq. read MB/s61,41195,01
 External random read MB/s9,2911,35
 External seq. write MB/s47,5844,81
 External random write MB/s2,789,11
 SQLite read iops17202271
 SQLite update iops142333
 SQLite insert iops76111
 SQLite delete iops117333
Futuremark PCMark Android  Work 2.0 battery life
 Autonomie ‘worst case’, 50% schermhelderheid, wifi aan (minuten)450376
DiskIdee gewogen scores
 Prestatiescore (op 100)6461
 Prijsprestatiescore (op 100)6293

 

Conclusie
We kennen momenteel geen Android-smartphone met een betere verhouding tussen prijs en kwaliteit. Voor heel veel gebruikers (en al degenen die niet te veel geld willen uitgeven aan een mobieltje) is dit meer dan voldoende smartphone…
Gemiddelde internetprijs
€195.
Foto van Lenovo
Website: Bezoek Website
Categorieën: Producenten
Naar begin pagina.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.