Samsung Galaxy S8 en S8+ review

Smartphones met cachet voor een stevige prijs

1
De Samsung Galaxy S8 en Galaxy S8+ Android-smartphones hebben verschillende schermgroottes, maar zijn verder identiek. Wat biedt een moderne topmodel smartphone in ruil voor een stevig prijskaartje? We zochten het uit.

Een nieuw seizoen, een nieuw topmodel-smartphone. De zaken moeten immers blijven draaien. Dat is met de nieuwe Samsung Galaxy S8 en S8+ niet anders.

Deze ‘unibody’, stof- en waterbestendige (volgens IP68) Android-smartphones zijn identiek, op de schermdiagonaal na: 5,8 inch voor de S8 en 6,2 inch voor de S8+. De S8+ is daardoor wat groter, dikker en zwaarder dan de S8: 73,4 mm breed, 159,5 mm hoog en 8,1 mm dik met een gewicht van 173g tegenover 68,1 x 148,9 x 8 mm voor de 155g wegende S8.

Omdat de Quad HD+ (2960 x 1440 pixels)-schermresolutie van beide smartphones identiek is, heeft het scherm van de S8 een hogere pixeldichtheid van 570 ppi (pixels per inch) tegenover 529 ppi voor de S8+. In de praktijk ogen beide schermen even mooi en scherp.

 
Technische kenmerken

Aan de zijkanten is het met Corning Gorilla Glass 4 beschermde Dual Edge Super Amoled multitouch-aanraakscherm naar de randen toe gebogen. Er zijn nu geen aparte “Edge”-modellen meer zoals bij de voorgangers Galaxy S6 en S7.

Samsung Galaxy S8 (achterkant) en S8+ (voorkant)
Samsung Galaxy S8 (achterkant) en S8+ (voorkant)

Het gebogen scherm is méér dan een gimmick. Als je over de rand veegt, verschijnt het Edge-menu met daarop pictogrammen voor vaak gebruikte apps of contacten. Je kunt dit menu naar wens configureren, of helemaal uitschakelen.

Ook het Always on Display of AOD is handig. Dat toont waarschuwingen en pictogrammen van populaire apps zonder dat het hoofdscherm ingeschakeld hoeft te worden. Het (helemaal of volgens schema) uitschakelbare AOD verbruikt ongeveer één procent van de accu om de twee uur. Het AOD schakelt zichzelf trouwens uit als je je smartphone in een tas of zak steekt, of wanneer je de smartphone omgekeerd neerlegt.

Er is een filter voor blauw licht die je in- en uitschakelt via het instellingenmenu. Dit kan volgens schema; bovendien kun je de intensiteit van de filter aanpassen. Door deze filter in te schakelen enkele uren voor je gaat slapen, zul je een betere nachtrust hebben.

Ook boven en onder het scherm is er nauwelijks een zichtbare rand. Dat betekent wel dat de fysieke thuisknop verdwenen is. In het midden onderaan zit er in het glas wel nog een drukgevoelige knop waarmee je de smartphone wekt.

Dit kan ook nog altijd met de stroomknop, waarvan je er aan elke zijde één aantreft. Dit maakt bediening met één hand mogelijk voor zowel links- als rechtshandigen, al is de Galaxy S8+ wel erg groot om vlot met één hand te bedienen.

Samsung Galaxy s8/s8+ aod, flits, camera en vingerafdruksensor
Samsung Galaxy s8/s8+ aod, flits, camera en vingerafdruksensor

Links is er een volumeknop en onderaan een gewone 3,5mm audio-uitgang, naast de omwisselbare usb 3.1 type c poort die zowel dient om de smartphone op te laden, als gebruikt kan worden voor andere functies, bijvoorbeeld de digitale uitvoer van pcm- en dsd-audio (tot 32 bits pcm en tot dsd64/128) of om via een Displayport-adapter 4K video aan 60 fps weer te geven. Draadloze video-uitvoer via Miracast is bovendien mogelijk tot 1080p aan 30 fps (op voorwaarde dat je speler dit ondersteunt uiteraard).

De vingerafdruksensor verhuisde naar de achterkant en bevindt zich vlak naast de lens van de 12MP fotocamera, wat niet altijd even handig is. Maar je kunt de Galaxy S8/S8+ nog op veel andere manieren ontsluiten: door gezichtherkenning, met een patroon, met een cijfercode en ook via een iris-scan. Dit laatste is heel veilig, maar traag en wellicht alleen nuttig in omgevingen waar beveiliging superbelangrijk is, zoals bij bepaalde overheidsdiensten.

De octacore Samsung Exynos 9 8895 cpu met Mali-G71 MP20 gpu is krachtig genoeg om desktop-achtige prestaties te leveren. Via een optionele dock kun je deze smartphones koppelen aan een groot scherm, toetsenbord en muis. Android 7 en enkele applicaties, zoals de webbrowser, Microsoft Office of specifieke Adobe-programma’s draaien dan automatisch in desktop-versie.

Het werkgeheugen is met 4GB ruim bemeten. Van de opslagruimte van 64GB rest in de praktijk nog iets meer dan 53GB, wat je verder kunt uitbreiden tot maximaal 250GB met behulp van een geheugenkaarjte.

De volledige specificaties vind je op de website van Samsung.

 
Autonomie

Sinds ‘Marshmallow’ spaart Android de accu wanneer de smartphone niet wordt gebruikt. Fabrikanten kunnen die speciale “doze” stand niet wijzigen, maar wel hun eigen accuspaarschema’s toevoegen, zoals Samsung trouwens doet.

Dankzij de speciale “app standby”-functie, waarbij apps die een tijd niet worden gebruikt automatisch in een diepe slaapstand worden geplaatst, gaat de accu langer mee. Wil je dit voor sommige apps niet, dan kun je ze via het instellingenmenu van Android aan een witte lijst toevoegen.

De Samsung Galaxy S8+ haalt in de Futuremark PCMark Work 2.0 batterijtest een autonomie van 739 minuten.

 
Prestaties

Dit is de snelst presterende smartphone die we tot op vandaag testten.

MerkSamsungSamsungSamsung
TypeGalaxy A5 (2017) 32 GBGalaxy A3 (2017) 16 GBGalaxy S8+ 64GB
Futuremark 3DMark Ice Storm Unlimited 1.1 (OpenGL ES 2.0 720p)
Ice Storm Unlimited score13657866931856
  graphics score14022788936224
  physics score (cpu)125181315922402
Futuremark 3DMark SlingShot (OpenGL ES 3.0)
Slingshot Score11424934063
  graphics score10414104963
  physics score (cpu)172917002485
Futuremark 3DMark SlingShot Extreme (OpenGL ES 3.1)
Slingshot Extreme Score8124913279
  graphics score7074083589
  physics score (cpu)169817012517
  Work 2.0
Work 2.0 Performance Score404337545209
Web Browsing 2.0 Score434244755115
Video Editing Score510438345062
Writing 2.0 Score333832094783
Photo Editing 2.0 Score539850617179
Data Manipulation Score270526744315
 Computer Vision
Computer Vision Score191018842577
TensorFlow score541,6573,4646,2
Zxing score73,1870,3656,09
Tesseract score36173703,251610,75
 Storage
Storage Score376738344585
Internal seq. read MB/s149,28165,2654,23
Internal random read MB/s15,915,7516,68
Internal seq. write MB/s56,5943,31129,35
Internal random write MB/s6,2751,145
External seq. read MB/s141,93156,73469,35
Externa random read MB/s14,5915,4816,87
External seq. write MB/s55,7543,271158,41
External random write MB/s5,454,991,54
SQLite read iops210321813636
SQLite update iops400500500
SQLite insert iops687464
SQLite delete iops12513383
Autonomie (screen 50%, wifi on)
PCMark (Android) Work 2.0 battery life694839739

Conclusie

De Galaxy S8 en Galaxy S8+ doen hun zeer hoge prijskaartje alle eer aan: ze hebben alle snufjes die je maar wensen kunt, presteren enorm goed en de accu houdt het vrij lang uit. Of je zoveel geld wil uitgeven aan een smartphone, is een heel andere kwestie…
Prijs
De Galaxy S8 kost €799; de Galaxy S8+ kost €899.
Foto van Samsung
Website: Visit Website Website: Visit Website
Categorieën Producenten
Naar begin pagina.

1 REACTIE

  1. Best wel een top smartphone maar persoonlijk heb ik er niet zoveel geld voor over.Voor de helft van die prijs ben ik gegaan voor een Huawei Honor Note 8 met ook wel stevige specs.Niet zo gemakkelijk te vinden binnen Europa en met wat aanpassingswerk aan.Maar voor rond de 400 Euro echt wel een fantastische 6.6″ phone.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Schrijf je reactie!
Vul hier je naam in

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.