Hardware | Previews
ALDI Medion Akoya P7614 (MD 98190) laptop

Tussen de twee in

ALDI Medion Akoya P7614 (MD 98190)

ALDI Medion Akoya P7614 (MD 98190)

We konden onze ogen bijna niet geloven, maar volgende week kan je alweer een Medion notebook kopen bij Aldi! Sinds nieuwjaar zagen we achtereenvolgens eerst de reuzegrote 18,4” Akoya P8612 (MD 98110), vervolgens de piepkleine 10” netboek Akoya E1218 (MD 98210) en vanaf 30 januari 2010 kan je in de Nederlandse Aldi vestigingen een maatje tussenin kopen: de 17,3” Medion Akoya P7614 (MD98190). Is het voor € 599 een koopje?

De Medion Akoya P7614 (MD98190) meet 42,3 x 28,0 x 4,4 cm en weegt 3,3 Kg. Hij heeft een schermdiagonaal van 17,3”, wat overeen komt met 44 cm. Hiermee behoort hij toch al tot de grotere notebooks waarop je best een filmpje kan meepikken, maar blijft hij toch nog vlot transporteerbaar. Het scherm heeft een resolutie van 1600 x 900 pixels, dus een 16:9 breedbeeldformaat. Heel wat films zijn op dat formaat opgenomen, je kunt ze dan op deze notebook bekijken zonder hinderlijke zwarte banden. De benaming “HD+” die je in de reclamefolder aantreft is wel een beetje misleidend: voor “HD Ready” heb je weliswaar slechts een minimumresolutie van 1280 bij 720 pixels nodig en daaraan voldoet deze notebook ruimschoots, maar “Full HD” daarentegen vereist minstens een resolutie van 1920 x 1080 pixels.

Pagina's: 1 2 3 4 5


Verwante artikels:

Deel dit artikel met je sociale netwerk:

51 reacties op Tussen de twee in

  • 16
    betman :

    ik zit met een probleem de accu van mijn laptop is vermoedelijk kapot ik heb gehoord dat je die meschien in de friezer kan plaatsen voor 24 uur kan dat.???

    • 16.1
      René Paulus :

      Dat is wel de eerste keer dat ik dat hoor, maar baat het niet, dan schaadt het niet. Als je het probeert, laat ons dan het resultaat weten!
      Probeer toch maar nooit het omgekeerde, en hem in de microgolf te steken. Ik heb geen idee wat er zou gebeuren, maar gezond zal het niet zijn….

  • 15
    Hansw :

    Beste heer,

    Mijn kleinzoon heeft nu het volgende probleem:

    Na normaal gebruik de avond ervoor wilde hij de volgende
    ochtend zijn laptop weer gebruiken .
    Toen hij hem opstarte zag hij onderop het beeldscherm een
    wit gedeelte ( lijkt op een kras ) . Hierdoor kan hij
    bepaalde opties niet meer zien o.a de taakbalk.
    Wat kan hier de oorzaak van zijn en valt dit mankement van
    het beelscherm onder de garantievoorwaarden.
    Maw wimpelt Medion service centrum dit mankement niet af
    door te zeggen dat dit door ondeskundig gebruik is
    veroorzaakt . Hoe kan mijn kleinzoon aantonen dat hij
    niets verkeerd heeft gedaan ; of ligt de bewijslast bij
    Medion.
    Gaarne advies

    Mvg Hansvw

    • 15.1

      Dat lijkt op een breuk in het glas van het scherm. Als de laptop minder dan 6 maanden oud is dan is het aan Aldi om te bewijzen dat die breuk er is gekomen door verkeerd of onoordeelkundig gebruik. Kunnen ze dat niet dan moeten ze het scherm vervangen onder garantie. Is hij ouder dan 6 maanden maar minder oud dan 2 jaar dan is het aan de klant om te bewijzen dat het mankement te wijten is aan een fout in het ontwerp of een gebrek aan bouwkwaliteit, maar dat is natuurlijk veel moeilijker. Omdat het om een breuk gaat is de kans dan groot dat Aldi/Medion zal beweren dat het komt omdat de laptop is gevallen of gestoten. Het is dan aan jullie om te bewijzen dat het niet zo is. Kortom, hopelijk is de laptop minder oud dan 6 maanden… ik zou dan wel niet wachten om je garantie te claimen. (Dit is de Belgische wet, ik weet niet of dit in Nederland hetzelfde is.)

      • 15.1.1
        Hans van Wattingen :

        Beste heer Schildermans,

        Hartelijk dank voor uw reactie,

        De laptop van mijn kleinzoon is van 30 jan 2010 (MD98190-P7614):helaas meer dan 6 maanden in gebruik.
        Ik las op internet een aantal reacties over garantie ivm beschadigingen van het scherm.
        Hier las ik o.a de ervaring van iemand over de service van Dell. De monteur kwam zelf langs huis en verving
        het scherm kostenloos ondanks dat de klant niet kon
        aantonen dat hij het niet zelf had veroorzaakt.
        Ik weet niet of Aldi service aan huis verleent of dat je altijd de laptop moet opsturen naar het servicecentrum .
        Gaarne zou ik reacties van gebruikers ontvangen die hier reeds ervaring mee hebben.

        Mvg Hansvw

      • 15.1.2
        Hans van Wattingen :

        Beste heer Schildermans,

        U heeft gelijk het scherm is gebarsten.

        Voordat ik nu de laptop naar Medion opstuur en niet helemaal voor een verrassing wil komen te staan ivm de reparatie kosten ( want als je niet akkoord gaat met
        hun prijsopgave worden onderzoekkosten in rekening
        gebracht ) kunt u mij een indicatie geven wat ongeveer
        de kosten van inbouw van een nieuw scherm zijn.
        Ik lees namelijk uiteenlopende prijzen die in rekening
        worden gebracht tot zelfs 400 euro.
        Dit is dan niet meer rendabel want de laptop van mijn
        kleinzoon heeft 599 euro gekost.

        Mvg Hansvw

  • 14
    david :

    mijn webcam werkt=( iemand een idee hoe ik hem moet instaleren ofzo thx

    • 14.1

      Kijk eens eerst in Configuratiescherm\Systeem en beveiliging\Systeem\Apparaatbeheer of je webcam in de lijst staat en wat er bij staat en of er geen melding bij staat dat de driver niet is ingestalleerd of een andere melding. Verwijder hem in voorkomend geval eens uit de lijst door erop te gaan staan en DEL te drukken. Herstart dan. Werkt hij nu wel?

  • 13
    Derwael :

    Geachte,ik ben in bezit van een 10″ Medion Akoya en vermoedelijk is de batterij stuk, ‘k ben naar dev Aldi geweest en deze vroegen het bewijs van aankoop wat ik niet in mijn bezit heb, hoe kan ik deze laten nazien of herstellen, bedankt en tot wederhoren, Erik

    • 13.1

      Als je zeker bent dat het de batterij is dan kun je gewoon een nieuwe kopen. Zoek in Google op accu medion akoya, je zult dan heel wat winkels zien die dit verkopen. Zelf hebben we in het verleden al met succes spullen besteld bij replacedirect. Die leveren ook in België. Maar er zijn ook andere internetwinkels.

  • 12
    Gerrit v/d Vooren :

    Hoi, ik heb hem nu een maand, en zowaar,hij bevalt me goed.
    Om te weten, Firefox werkt heel traag met W7, (dus niet de laptop)de plug-in Firefox Throttle(www.uselessaplications.com)
    Daarmee kun je namelijk spelen met de door Firefox gebruikte bandbreedte. Dan is het de bedoeling de bandbreedte op te schroeven, en niet zo`n beetje ook.
    Soms wordt wachten beloond, om gelijk de instellingen te veranderen van een nieuwe geteste laptop is ECHT niet slim.

    vr. groet, Gerrit

    bron, faqman, computeridee 16februari 2010.

  • 11
    René Paulus :

    Het zou me verwonderen mochten de herstelmogelijkheden nu, na het verkleinen van C:, nog werken. Daarom zou ik in dit stadium de D: gewoonweg groter maken, dat is de meest simpele oplossing. Die hele kleine partitie is de actieve, van daar start het systeem op, en verwijst je in feite direct door naar de C: voor Windows7. Daarom zou ik hier in 1ste instantie afblijven. Ik vermoed dat op die partitie van 1 Gb een deel van de image van je C: staat, en bij het starten van de recovery (“Press F11…” weet je wel?) die kleine partitie je dan doorverwijst naar deze partitie ipv. de C:.
    Wil je absoluut een extended partitie, zou ik dat van de D: doen, en daar dan evtl. een logische E: inzetten. Je kunt ook rechtstreeks opstarten van de C: door deze actief (bootable) te maken, dan komt die mini partitie vrij. Die kan je dan groter maken en er rechtstreeks een driveletter aan toewijzen, of er een extended van maken met 1 of meer logische partities van maken. Ik ken jouw kennis-niveau in verband met computers niet, maar begin er niet aan zonder dat er iemand in de buurt is die je evtl uit de penarie kan helpen…

  • 10
    Fred :

    Kun je de partities niet verwijderen/aanpassen? Dat moet toch mogelijk zijn lijkt me…

  • 9
    Henk Vlug :

    Heb deze laptop ook gekocht en vindt hem erg traag werken.
    Het opstarten duurt lang, ook het openen van programma’s duurt lang, kortom vindt het nogal tegen vallen.
    Een ander bijkomend probleem is dat de standaard 500 Gb schijf als is verdeeld in 4 partities, zodat ik de C partitie welke ruim 240 Gb is niet meer kan verkleinen. dit laatst ervaar ik ook als een belangrijk minpunt.

    • 9.1
      Gymaroe :

      Snelheidscontrole:

      Die snelheid vind ik raar?(Zonder aanvullend geinstalleerde software?). Kan je ook duiding geven aan traag en duurt lang? Heb je de prestatie gadget op de desktop staan? Kan je zien of er een process veel cpu in beslag neemt?
      Wat is de prestatie – index? (Ik heb 4.8 AERO als laagste score). Opstarten is onder een minuut.

      Ik heb zelf wel het volgende gedaan:
      * Nieuwe video driver nvidia geinstalleerd
      http://www.nvidia.com/object/notebook_winvista_win7_195.62_whql.html
      * Bullguard verwijderd en Microsoft security essentials geinstalleerd.
      * Cyberlink software gedeeltelijk gedeinstalleerd en processen van cyberlink uitgeschakeld.

      Partities tja … Niet handig.
      http://www.paragon-software.com/home/pm-express/

      Ik heb de twee kleine partities verwijderd en die bij de c: aangeplakt. Daarna deze opgedeeld in c:(200) en d:(rest) Ben er wel bang voor dat de recovery procedure dan niet meer werkt (niet meer getest!). Maar je hebt natuurlijk ook nog de herstel dvd’s van win7 32 en win7 64 en de driver/software dvd.

      • 9.1.1
        Ad de Graaff :

        Ik heb van Medion een handleiding gekregen om meerdere partities te maken.

        Mail mij Uw adres en ik stuur deze in pdf.
        De bios updates op de Duitse site zijn voor de P7612 en veroorzaken problemen zodat het bios de Geforge 210 niet meer ziet.

        Dit is mij overkomen en Meion Nl. helpt mij niet.

        Ik zou graag een kopie van het Bios voor P7614 (Md 98190) ontvangen.

        • 9.1.1.1
          T. Sonaco :

          Ik zit met hetzelfde probleem. Kan geen partities maken op Erazer laptop. Met Medion helpdesk kom ik niet verder. Zou dus graag deze pdf willen hebben. BVD

        • 9.1.1.2
          Ad de Graaff :

          De handleiding om de partities te maken kan ik je mailen na een mailtje aan adegraaff@home.nl.
          Uitgeprobeerd en werkt 100%.

          Zoals reeds vermeld op de site is de P7612 duidelijk anders.
          De bios update de Duitse site is dan ook niet geschikt voor de P7614.
          Ik zou het zeer op prijs stellen als iemand mij een kopie van het orginele bios kan sturen, zie e-mail adres. Ik heb nog wel paar tips wat betreft de snelheid.

    • 9.2
      René Paulus :

      Het probleem is dat je op een HD slechts 4 primary partities (waarvan 1 “active” = opstartpartitie) kunt maken – en die staan er al op door Medion. Maar je kunt die wel verkleinen en vergroten. Uiteraard eerst de ene verkleinen zodat er plaats vrijkomt, dan pas de andere vergroten! Je kunt ook van 1 van de actieve partities een extended partitie maken, waarin dan weer meerdere Logische partities passen. Klik op je Pc eens op Start, en helemaal onderaan in de lijst typ je FDISK ( + enter). Zo zie je tenminste wat Medion ervan gebakken heeft. Maar dit is echt niet de plaats om een beetje rond te dollen, één verkeerde instelling en je PC start niet meer op – en dus kun je je wijziging ook niet zonder meer ongedaan maken. Ook de recovery zal waarschijnlijk niet meer werken, en de garantie vervalt (waarschijnlijk). Vandaar ons advies: kijken mag, aankomen niet.

      • 9.2.1
        gymaroe :

        Garantie vervallen?

        Het lijkt mij niet dat “de garantie” op de laptop zou vervallen door het kundig of onkundig beschrijven of indelen van de harde schijf.

        Is er een specifieke bepaling dit dit zou uitsluiten?

        (Het zou natuurlijk wel kunnen dat als je garantie wilt claimen waarvan de oorzaak ligt in het aanpassen van de partitieindeling er extra kosten worden berekend.)

      • 9.2.2
        René Paulus :

        Garantie beperkt zich normaal gezien tot defecten aan het toestel. Maar wanneer je pc niet meer start omdat je ondeskundig heb zitten sleutelen aan de partities, kan je dat bezwaarlijk een defect aan het toestel noemen. Stuur je de pc dan naar Medion voor herstelling, dan gaan die hoogstwaarschijnlijk je HD uitbouwen, deze opnieuw clonen met één van hun master-HD’s en terug inbouwen. Ik vrees dat die werkuren zullen gefactureerd worden.
        Wat gaat er nu gebeuren wanneer bvb. een scharnier afbreekt, iets wat niets te maken heeft met partities? Geen idee. Maar ik herinner me een artikel – ik denk in Test-Aankoop – over een auto waarin een LPG installatie ingebouwd werd. Hierdoor verviel de complete garantie, ook op onderdelen die niets met de motor te maken hadden.

        • 9.2.2.1
          Gymaroe :

          Oneens.

          Ik vind het raar dat derden al gaan adviseren om vooral geen wijzigingen aan een harde schijf (of bijv. zelfs bios) te doen!

          * Een harde schijf is juist bedoeld om er vaak gegevens op te zetten en te wijzigen.
          * Het aanmaken van een data partitie is juist een veilige optie.
          * Ik heb van ALDI / Medion geen (beperkende) garantie bepalingen ontvangen. (Ik denk dat een bepaling “Harde-schijf indeling mag nooit veranderd worden” niet geldig is/zal zijn)

          (Ik zou wel zorgen voor kennis van zake!!)

          Volgens mij zou garantie nooit deze beperking kunnen hebben. Europese garantie wetgeving gaat er ook vanuit dat een leverancier moet zorgen dat het produkt voldoet aan zijn “levens” verwachting.

      • 9.2.3
        Ingeborg :

        Vraag aan René Paulus over de wijzigingen in partities:
        Ik heb sinds zaterdag een Medion Akoya MD 8338, waarop 4 partities zijn geïnstalleerd:
        - naamloze partitie, bestandssysteem onbekend, grootte 1 GB waarvan 1 GB vrij
        - C (waarop Windows7); grootte (na verkleinen) 99,91 GB waarvan 82,79 GB vrij
        > na verkleinen is 810,50 GB aan niet-toegewezen ruimte ontstaan
        - D (Recovery partitie); 20,00 GB waarvan 10,88 vrij
        - geen driveletter (System Reserved); 100 MB waarvan 72 MB vrij.

        De laatstgenoemde 3 partities allemaal met bestandssysteem NTFS.

        Een van deze partities zou ik willen omzetten naar een extended partitie om deze vervolgens (na uitbreiden met de niet-toegewezen ruimte) onder te verdelen in een aantal logische stations.
        Kan ik dit doen zonder consequenties voor het opstarten of de herstelmogelijkheden? Als ik het goed heb kan Windows alleen op een primaire partitie staan, maar hoe zit het met de benaderbaarheid van de andere partities als ik daar een uitgebreide partitie van maak?

        • 9.2.3.1
          Gymaroe :

          Ervaring:
          Ik heb de 2 kleine partities verwijderd en de ongebruikte toegevoegd aan de c: partitie. Deze partitie opgedeeld in 2 van ongeveer 200 GB.
          Deze heten C: & D:

          De herstelpartitie heet bij mij nu F: (terwijl deze origineel D: hoort te zijn.)

          Bij mij werkt (even getest) systeemherstel niet meer!
          Is voor mij ook absoluut geen probleem:
          * Heb zelf een image van mijn actuele install.
          * Als ik de herstelpartitie zou gebruiken kost het me veel tijd alle programma’s weer te verwijderen. Hoewel je die tijd bij een schone install kwijt bent aan driver installatie … maar …. dan kan je wel meteen de actuele drivers gebruiken. (BTW nu performance index van 5.1)

          Ik zal nog een keer testen dat wanneer F: weer D: wordt het wel werkt. Maar zal wel niet ….

          • Ingeborg :

            Na eerst een backup te hebben gemaakt heb ik de D: partitie (Recovery) van primair omgezet naar Logisch Station. Dit ging probleemloos met Aragon Partition Manager. Ik heb verder niets aan de grootte en de Drive letter veranderd. Bij het starten van de Recovery (F11) kom ik net als voorheen in het Recovery menu. Omdat er (gelukkig) nog niets te “recoveren” valt, heb ik e.e.a. verder niet uitgeprobeerd.
            Vanuit deze situatie kon ik vervolgens de niet-toegewezen ruimte indelen in nog meer logische stations.
            Mocht in een noodgeval de recovery partitie niet goed meer blijken te functioneren, dan kan ik altijd nog teruggrijpen naar òfwel de gemaakte backup, òfwel de meegeleverde Recovery discs. Voorlopig heb ik er echter alle vertrouwen in dat dit (voor mij) de goede oplossing is.

            Met dank aan René Paulus, die me op de goede weg heeft gezet.

          • A. de Graaff :

            De bios upgrade op de Duitse Medion site is voor een type met Intel video en geeft serieuze problemen.
            Upgrade P761x ziet alleen nog een standaard videokaart.
            Medion Nl. geeft geen oplossing of garantie.
            Ik zou graag een kopie van het Biosontvangen. Winflash.

            Indien geinterresseerd kan ik een pdf bestand sturen hoe de hd. te partioneren in zoveel partities als gewenst. Werkt 100%.

      • 9.2.4
        A. de Graaff :

        De handleiding om de schijf te paartioneren isc blijkbaar zeer in trek, is het mogelijk deze als download op de website te zetten?

Geef een reactie

  

  

  

Je kunt deze HTML tags gebruiken

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nieuwste artikels & tweets

DiskIdee Dossiers