
Het is een beetje vreemd. Aldi is een discount-winkel die je toch bezwaarlijk een “huis van vertrouwen voor computers of computeronderdelen” kunt noemen. Toch weten we ook zonder de folders te raadplegen precies wanneer daar een computer in aanbieding is, te meten aan het aantal vragen van vrienden en kennissen “of dat nu een interessant toestel is”.
De Aldi-Notebook Medion Akoya P8612 (MD 98110) die vanaf woensdag in de Belgische Aldi-rekken ligt, is niet echt nieuw. Midden november was hij al in Aldi Duitsland te koop als een van de eerste Aldi-laptops met Windows 7 als besturingssysteem. Daar kostte hij evenwel slechts € 699, en wij maar denken dat er een negatieve inflatie is!
Gewicht, uitzicht, scherm
Je kunt er moeilijk naast kijken: 3,8 kilo is niet bepaald weinig en een beeldscherm van 18,4” (47 cm) is momenteel zowat het grootste dat er op de markt is. Waar de laatste tijd vaak geopteerd werd voor pikzwarte, hoogglanzende displays koos Medion hier resoluut voor een mat, ontspiegeld oppervlak. Enerzijds gaat dat wel ten koste van contrast en kleurdiepte, maar anderzijds heb je veel minder last van hinderlijke reflecties.

€104.95




Beste heer,
Hartelijk dank voor uw reactie.
Ik moet nogwel even vermelden dat het flikkeren alleen
optreedt als ik gelijktijdig meerdere websites raadpleeg
of snel wissel van opgeroepen websites.
Het flikkeren treedt niet constant op.
Ik heb op uw advies nog even gekeken op de MEDION DRIVERS
website maar kan hier geen type nr opgeven of terugvinden van mijn laptop MD 97490.
Hoe weet ik nu of er voor mijn videokaart een nieuwe
driver beschikbaar is en loop ik geen risico als ik
per abuis een verkeerde of verouderde driver download.
De videokaart die in mijn laptop zit is een :
Nvidia Geforce 9600m gs 512 mb gddr 2
MVG Hans vw
De laatste Win7 driver voor de videokaart van deze laptop op de Medion support site is ver 8.16.11.8691 dd. 21.10.2009. De versie die u hebt kunt u opvragen via het Nvidia-configuratiescherm in Configuratiescherm (kies View System Information en kijk dan bij GeForce Video, waar je een vergelijkbaar nummer vindt. Het kan sowieso geen kwaad de driver een keer opnieuw te installeren en zien of dat helpt.
Beste heer,
Dank u voor uw reactie.
Omdat ik u onlangs om advies vroeg voor de aanschaf
van een laptop voor mijn kleinzoon heb ik hierover
ook nog wat vragen :
De Aldi in Duitsland heeft momenteel weer een
nieuwe laptop in de aanbieding voor 599 euro;
nl Akoya E7212 ( MD 98160). Nu las ik in een test
van Computerbild dat deze niet geschikt is voor
3 D spellen. Ik heb nu als alternatief in deze
prijsklasse een Acer aspire 7540 laptop gevonden
voor 579 euro .
Echter zit hier geen Intel processor in maar een
AMD . Nu is mijn vraag met welke Intel kan ik deze
processor vergelijken en is deze processor qua
betrouwbaarheid en kwaliteit niet minder als een
Intel processor. Hier volgt de specificatie:
AMD Better By Design program, featuring:
• AMD Turion™ II dual-core mobile processor with 1MB L2 Cache supporting AMD HyperTransport™ 3.0 technology or
• AMD Athlon™ 64 II dual-core processor supporting AMD HyperTransport™ 3.0 technology
AMD M880G Chipset
Mvg Hansvw
Ik kan moeilijk die AMD met een Intel vergelijken, heb hier geen concrete testervaring mee. Wat ik wel weet is dat een laptop zelden echt geschikt is voor 3D spellen. Als er een aparte videochip in zit van ATI of Nvidia met voldoende eigen videogeheugen (liefst 512 MB VRAM die NIET gedeeld wordt met het hoofdgeheugen) dan kun je er meestal wel redelijk wat 3D games op spelen. Maar als de laptop zo een van die geïntegreerde videochipsets van Intel of AMD gebruikt die het videogeheugen delen met het hoofdgeheugen kun je dat vergeten.
Wel opletten wat je koopt hé, de ACER Aspire 7540 is een serie, verkrijgbaar met verschillende CPU’s en dus ook met verschillende prijzen. Als je de Benchmarktabellen bekijkt, die worden tegenwoordig opgemaakt per spel. Voor het ene spel wint een AMD, voor een ander een Intel… Maar zoals Jozef reeds zei: een echte gamer koopt zeker geen notebook! En wil je echt topprestaties voor het laatste nieuwe spelletje, reken dan maar op een prijs ver boven de 1.000 €.
Beste heer,
Als ik de eisen voor het spelen van 3D spellen laat varen kan ik dan volstaan met
de MEDION®
44 cm/17,3″ Multimedia Notebook
MEDION® AKOYA® E7212 (MD 98160)
•Riesiges 44 cm/17,3″ LED-Backlight-Display mit HD-Auflösung
•Intel® Pentium® Prozessor T4500
•Express Card TV-Tuner
•Riesige 500 GB Festplatte
•Großer 4 GB Arbeitsspeicher1
•Fantastischer Klang Dolby Home Theater® v3 zertifiziert
•Original Windows® 7 Home Premium
Glasklare Grafik
Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD mit digitalem HDMI Audio-/Video-Ausgang
Is deze videoprocessor voor andere doeleinden
wel goed ( buiten 3d spellen) of raadt u mij
toch een laptop aan met een aparte videokaart.
Mvg Hansvw
Beste heer,
Dank u voor uw antwoord.
Ik wil nu de 8.16.11.8691 dd. 21.10.2009 uitvoeren;maar ik zie nu twee identieke versies
staan op de Medionsite nl een met een 32 bit en
een met 64 bit .
Welke moet ik nu kiezen.
Mvg Hansvw
Vermoedelijk draai je de 32-bit versie van Windows? In dat geval kies je de 32 bit variant. Alleen als je de 64-bit versie van Windows gebruikt kies je de 64-bit variant. Twijfel je, dan kun je de gebruikte Windows versie opvragen via het Start menu: klik rechts op Computer, kies Eigenschappen en kijk dan bij “Type Systeem” welke de bit versie is van jouw Windows 7.
Beste heer,
Nog even voor alle zekerheid; u vermeldt in uw
antwoord Windows 7.
Ik heb Windows Vista op mjn laptop staan.
Kan ik de upgrade nu toch installeren.
Mvg Hansvw
En wat betreft de vraag over de laptop: die E7212 (MD 98160) is zeker krachtig genoeg voor alle denkbare computertaken. Zoals gezegd zul je er alleen niet alle recente games op kunnen spelen. Maar voor Office, fotobewerking, videobewerking etc volstaat ie zeker.
Beste heer,
Ik heb nog even een vraag over het functioneren van Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD mit digitalem HDMI
in vergelijking met een aparte videokaart.
Ik begrijp dat de Intel 4500MHD niet geschikt
is voor spellen omdat de overdracht maar
8 beelden per seconde is volgens een test van
Computerbild maar geldt dit dan ook niet
voor videobewerking . Maw functioneert een
videobewerkingsprogramma beter met een
aparte videokaart.
Ik begrijp ook niet waarom er dan door MEDION bezuinigd wordt om deze te vervangen door de
Intel 4500.
Of zie ik het helemaal verkeerd en funtioneert de Intel wel naar behoren voor
videobewerking .
Mvg Hansvw
Is je systeem 32 bit, moet je de 32 bit versie kiezen, draait je pc op een 64 bit besturingssysteem kies je de 64 bit versie. Welk systeem bij jou werkt kan je vinden door achtereenvolgens Startknop > Configuratiescherm > Systeem en Beveiliging > Systeem te kiezen, het staat daar in het lijstje.
Ja hoor, ‘t werkt ook onder Vista (dit staat normaal toch vermeld bij de download?)
Beste heer,
Ik had zoals u adviseerde bij het Nvidia configuratiescherm nagekeken wat de laatste versie
is daar staat 117662 .
Er is nu wel iets raars:
De eerste keer dat ik het Nvidia configuratie scherm raadpleegde zag ik zowel Geforce 9100M G en Geforce 9600
in de linkerkant van het scherm staan.
Als ik nu het scherm bekijk staat alleen de 9100M G
vermeld en zie ik de 9600 M niet meer staan.
Ook bij Hardware raadplegen wordt alleen de 9100 M G
weergegeven.
Nu vraag ik mij af of het systeem nog wel met de 9600M
werkt.
Mvg Hansvw
Dat typenummer maakt niet uit, als het werkt dan werkt het he.
De prijs van memories is dubbel in een paar maander. Ik denk dat het prijs verschil met deutschland in november.
Ik heb dit computer verkocht maar ik loos my ticket voor de warranty. Nu is de computer perfekt werken maar de warranty is 3 jaar.
Is dat iemand dat heeft dit computer verkocht dat kan een copy van de kaas ticket scannen and door mail sturen ?
Graag
Sophie
Beste,
Ik heb die pc ook gekocht.Nu stel ik me de vraag of er wel bluetooth opzit in die pc?Ik heb al overal gezocht maar vind het niet.Indien het erop zit,hoe moet ik het activeren?Wat ik wel vaststel is dat er wel een “blauwe led “tekentje van bluetooth is voorzien op de pc.Als je goed kijkt staat dat naast het tekentje van “led” wifi.
Nee Tony, daar zit geen Bluetooth op – ik denk trouwens niet dat het tegengestelde ergens vermeld werd? Maar een simpele USB – Bluetooth dongle kost maar een 20 € hoor, een groot probleem is dat dus niet.
Beste redactie,
Dank u voor uw reactie .
Naar aanleiding van uw reactie heb ik hierop de volgende
vraag.
Aldi heeft momenteel voor 599 euro een desktop computer
in de aanbieding met een I5 processor. ( P7330d – MD8852).
Kunt u mij adviseren wat een betere keuze en investering is. Maw krijg ik bij de desktop computer meer waar voor
mijn geld tov de laptop MD 98110.
Alhoewel hierbij nog de aanschafkosten van een lcd scherm
bij komt bv een 23.6 inch van Aldi voor 189 euro.
Mvg Hansvw
In dit artikel vind je meer informatie over deze Aldi Medion desktop-pc. Een laptop is verhoudingsgewijs altijd duurder dan een desktop, dus in die zin biedt de MD 8852 inderdaad meer waar voor zijn geld.
Beste redactie,
Ik heb zelf een Medion 97490; hierin zit een T6400
processor. Nu is mijn vraag doet de MD 98110 qua prestaties niet onder voor mijn MD 97490 omdat er een
T4400 in zit. Ik wil nl voor mijn kleinzoon een
laptop aanschaffen en vraag mij nu af of ik beter
kan wachten op een soortgelijke laptop die ik in april 2009 bij ALDI heb aangeschaft voor 799 euro.
Maw is de meerprijs van 100 euro die ik toen betaald
heb een verantwoorde investering.
Mvg H.van Wattingen
Staar je niet blind op de nummering van de Intel CPU’s. De Intel® Core™2 Duo Processor T6400 (2M Cache, 2.00 GHz, 800 MHz FSB) is ouder – 1ste kwartaal 2009 – dan de Intel® Pentium® Processor T4400 (1M Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB) – 4de kwartaal 2009, maar hij is ook trager.Hij heeft wel meer cache. Veel verschil zal je waarschijnlijk niet merken. Wachten op een nieuwe aanbieding met T6400 heeft weinig zin, beide CPU’s gaan binnenkort de plaats ruimen voor Intel’s nieuwe i3 – i5 – i7 reeks. Tja, dezelfde pc zal binnen enkele maanden goedkoper zijn of omgekeerd, voor hetzelfde geld ga je een beter exemplaar kunnen kopen. Maar zo kun je blijven wachten tot met sint-jutte-mis, niet te lang bij stilstaan!
Beste redactie,
Graag wil ik nog om advies vragen nav mijn eerdere
reacties .
Acer heeft een nieuwe laptop met een 18.4 scherm
en een T6600 processor nl de 8930G -664G32MN.
De prijs is eveneens 699 euro.
Mijn vraag is nu is dit een goed alternatief voor
de Medion laptop; of zijn de overige componenten/
uitrusting beduidend minder dan de Aldi Medion.
Het is wel zo dat Acer maar 1 jaar garantie geeft.
Mvg Hansw
Bwah – die Acer heeft een 2 GHz Intel Core 2 Duo T6600 en een NVIDIA GeFore 9700M-GT. Is wel full HD (1920 x 1080) pixels maar kleinere HD (320 GB) Hoewel de componenten ouder zijn (de 9700M-GT is al van midden 2008) zijn de prestaties van die 2 laptops gelijkaardig. De gelijke prijs is dus geen verrassing, maar 699 is een goede prijs voor die Acer! Bekijk ze eens, en kies diegene die je het best bevalt.
Beste redactie,
Ik heb nog even een vraag over mijn laptop 97490-P8610.
Het viel mij op dat als je veel toepassingen of
websites opent dat het scherm gaat flikkeren.
Om het flikkeren van het beeldscherm te verminderen heb ik > op advies van HELP en ONDERSTEUNING onder Windows getracht > de vernieuwingsfrequentie ( Eigenschappen beeldscherm)te> verhogen naar minimaal 75 Hertz. Deze waarde is echter > begrensd op 60 Hertz bij de instellingen. Ik heb de beeldresolute op de hoogste waarde staan.
De helpdesk van Medion adviseerde mij de batterij te
verwijderen en dan dmv het indrukken van de startknoop
de restspanning te verwijderen.
Dit heb ik uitgevoerd maar zie geen grote verbetering.
Heeft iemand nog een ander advies.
MVG Hansvw
Gaat het hier om een extern beeldscherm dat je aansluit op je laptop of over het ingebouwde lcd-scherm? Als het over het interne scherm gaat: daar heeft die verversingsfrequentie geen invloed op en 60 Hz is de juiste instelling. Het flikkeren moet aan iets anders liggen. Is het een extern scherm dan hangt het ervan af welk type: lcd of crt (beeldbuis). Laat dit even weten, anders kan ik je niet verder helpen.
Beste heer,
Het betreft het scherm van de laptop zelf.
Mvg Hansvw
Wel, in dat geval kunnen het volgens mij maar 2 dingen zijn: of een slechte videodriver (zorg dat de laatste videodriver voor je videokaart is geïnstalleerd; te vinden op de Medion support site); of het is een hardware probleem zoals een loszittend contact of problemen met de verlichting. Als updaten van de driver niet helpt, zul je opnieuw naar de Medion helpdesk moeten bellen en hen duidelijk maken dat het een hardwareprobleem is.
hello heb d md 98110 laptop maar vindt hem wel traag
als windows prestatie index heb ik
gemiddeld 5,4
grafische kaart 4,9????
wat kan ik doen
bertje
De prestatie index schaal loopt van 1.0 tot 5.9 Bertje. PC’s met een score van 1 of 2 zijn meestal voldoende voor op kantoor voor het office pakket zoals Word en Excel, e-mail en internet. PC’s met score van 4 en 5 kunnen in principe alles aan van de functies van Windows 7, zoals het afspelen van HDTV, maar ook andere geavanceerde intensieve toepassingen. Een score van 5,4 is dus bijzonder goed! Ook grafisch is 4,9 nog zeer hoog voor een laptop. Dus als je pc traag is, moet je evtl je internetverbinding eens nazien – of wat is er precies traag aan?
Om helemaal correct te zijn nog dit over de Windows Experience Index of WEI. Voor Vista loopt die index inderdaad tot 5,9, maar voor Windows 7 is het maximum 7,9. Maar 5,4 (4,9 voor grafiek) is dus nog altijd een zeer goede score voor een laptop. Op deze website van Microsoft vind je meer uitleg over de WEI (in het Nederlands).
In België zijn laptops en netbooks altijd duurder dan in onze buurlanden omdat wij een Belgisch azerty keyboard gebruiken en die markt is kleiner. In NL zijn laptops ook altijd goedkoper.
Waarom we hier geen qwerty leren in de school is mij een raadsel. De meeste software is nochtans geschreven voor het internationalere qwerty.
Ik denk dat het meer met btw te maken heeft dan met het toetsenbord. Tenslotte gebruiken ze bv. in Frankrijk ook azerty. En voor de accenten is dat wel eenvoudiger. Bv. in NL is de btw op computers 2% minder dan in België: dat merk je natuurlijk in de prijzen.
In Frans azerty keyboard heeft een andere indeling.
het toestel dat in Duitsland werd verkocht, bezit geen blu-ray-lezer, vandaar wellicht het prijsverschil
Inderdaad, dat zal het verschil verklaren. Bedankt voor de tip.