Na een lange periode van grijze middenmoot kan Aldi ons nog eens doen opkijken met een nieuwe computer. DiskIdee zette deze veelbelovende configuratie op de testbank.
Er was een tijd dat je voor een Aldi (Medion) computer op de eerste dag van de reclame, liefst voor 08:30 uur, moest postvatten voor de deur van je filiaal om nog enige kans te maken op een exemplaar. Aldi was immers zowat de eerste discounter die ook computers verkocht, en de prijs/kwaliteit was in die beginperiode zonder weerga.
Naarmate de tijd verstreek gingen steeds meer discounters PC’s verkopen, en de Aldi computers verdronken in de massa, waarbij het altijd een afwegen was tussen de vele meegeleverde extra’s en de soms bedenkelijke dienst-na-verkoop.
“een afwijkend type”
Toen onlangs bekend gemaakt werd dat Aldi Duitsland einde november een nieuwe desktop ging lanceren – de Medion Akoya P7340 D (MD 8858) – met als hart een Intel Core 2 Quad Q8300 CPU en een prijskaartje van 599 euro was daar niets bijzonders aan. Onze aandacht werd evenwel gewekt door een berichtje dat enkele dagen later verscheen: in de Benelux zou het afwijkend model Akoya P7330 D (MD 8852) verkocht worden aan dezelfde prijs, maar met een Intel Core i5-750 CPU. En dat is wel bijzonder.

De componenten
De i5 is namelijk een CPU van de nieuwste generatie, het is de mainstreamvariant van de topmodellen uit de Intel Core i7-reeks, met dezelfde vernieuwing en voordelen van de 45 nm Nehalem-architectuur. Hij draait op 2,66 GHz en heeft 8 MB Smart Cache. In de reclameboodschap krijg je in een voetnoot een

€69.95


Hallo ik ben nieuw, hier. Ik heb het topic wel gevolgd maar nog geen reacties geplaatst, maar dat veranderd nu J Ik heb 1 tip en een oplossing voor de P73330D waar een ander hopelijk wat aan heeft . Het gebeuren om de HD in partities anders in te delen..dat was ik die medion gebeld heeft en het advies kreeg om de indeling niet te veranderen. Dit omdat dan de recovery niet meer werkt, en bij herstel € 65 gaat kosten. Vanmorgen de helpdesk nog eens gebeld omdat ik problemen had met de videokaard. Ik had regelmatig dat ik allemaal spikkels op mijn scherm kreeg. Daarna bevroor het beeld en startte de pc opnieuw op, hij starten dan op met een bsod of in veilige modus. In de foutrapportage staat de melding display ongeldige status 32 gerapporteerd. Ik heb de win7 64 bit met de bijgeleverde drivers geïnstalleerd. Antwoord Medion helpdesk: Waarschijnlijk komt het omdat videokaart niet volledig win7 64 bit ondersteund. De pc herstellen naar fabrieksinstellingen en dan een tijdje gebruiken in 32 bit. Dit om eventuele hardware die niet goed is uit te sluiten, hier had ik geen zin in. De driver voor de grafische kaart bij nvidia gedownload. http://www.nvidia.co.uk/object/win7_winvista_64bit_195.62_whql_uk.html En nu al enkele uren geen problemen meer gehad. Het is nog te kort om te kunnen zeggen dat het definitief is opgelost, maar ik heb goede hoop. Overgings staat er nu sinds vandaag bij Medion een nwe driver voor de grafische kaart voor de 32 en 64 bit versie. Suc6 allemaal met de nwe pc. Ik ben benieuwd of er meer problemen hadden met de grafiche kaart , en of de nwe driver het probleem heeft opgelost. Gr Bugje.
Ik heb net hetzelfde als jij aan de hand. Steeds blue screens met error 0×00000124. Na onderzoek ligt het aan de driver 195.62. Zowel met 32 als met 64 bit versie heb ik deze errors. Nu heb ik voorlopig de driver ‘disabled’, anders start de pc steeds opnieuw op. Heb jij advies voor mij ???
Ik kan niet goed volgen, Cinefiel, met je opmerking “Zowel met 32 als met 64 bit versie heb ik deze errors”. Het systeem staat standaard in 32 bit, dus kan je enkel en alleen de 32 bit gebruiken. Vooraleer je de 64 bit driver probeerde heb je toch wel heel je systeem opnieuw geïnstalleerd met Windows 64 bit?
Probeer ook eens met gewoon de videodriver te gebruiken die op de D partitie staat (dat is de 191.07 ).
Ik heb de driver van de D-partitie geïnstalleerd (191.07) en weer blue screens…. Misschien toch een hardwarefout in de kaart??
Om het zeker te weten zul je je pc terug naar de fabrieksinstellingen moeten zetten (na eerst je gegevens te hebben geback-upt). Als hij dan nog blue screens geeft, ligt het aan de hardware.
Ja dat ga ik nog ff uitproberen met die andere receiver.
En idd kosten/baten is hier wel van toepassing.
Sowieso ben ik meer van bedraadde apparaten muis/toetsenboard.
Maar goed, nieuw! dus moet het toch wel werken.
dank voor je reactie!
@Link: probeer nu ook nog eens omgekeerd: jouw toetsenbord koppelen aan de pc van je vriend. Lukt dat, dan is het het zendertje dat defect is, lukt dat niet dan is het toetsenbord zelf. Hoe ook, als er iets defect is, kan je natuurlijk alles terugbezorgen aan Aldi, maar die gaan hoogst waarschijnlijk weigeren alleen een toetsenbord terug te nemen. Het complete toestel omruilen zit er niet meteen in, zover ik weet is die pc zowat overal uitverkocht. Hersteldienst Medion- misschien, ja. Maar vraag je dan wel af of het sop de kool waard is – een toetsenbord kost pakweg 25 €.
dank voor je reactie, maar idd heb ik geprobeerd om contact te maken doormiddel van de knopjes van de receiver en toetsenboard volgens de handleiding. de muis werkt goed maar de 2 toetsenboarden (identhiek) met geen mogelijkheid,
Heb je al geprobeerd het toetsenbord terug te koppelen aan de receiver? Er staan knopjes op beide waarmee je dit kunt doen, hopelijk vind je hierover meer info in de handleiding. Er zijn meestal 3 kanalen waaruit je kunt kiezen en mogelijk is er ergens een interferentie, of is de verbinding op een of andere manier verbroken geweest.
Hi, pc een paar dagen in huis,prima ding werkt goed.
Alleen na 2 dagen houd mijn draadloos toetsenboard er mee op.
Van alles geprobeerd maar de receiver kan geen contact maken met toetsenboard ,muis werkt wel.
Ik heb een toetsenboard van de zelfde pc geleend van iemand anders, maar die kan ook geen contact maken ,duzz.. het zal wel aan de receiver liggen.
Iemand een idee…?
@ Ben Paauwe: "Is het bekend waarom er van de 4 gig aan werkgeheugen maar 3 gig werkt?" Over dit onderwerp verschijnt vandaag of morgen een artikel op deze site. . @gifmobuzze: Het is vrij normaal dat toestellen bij het onder stroom zetten even tot leven komen en dan precies weer indommelen. Geen zorgen over maken!
@Jos Verstegen: Ik volg je redenering wel, wanneer je na een crash "Format C:" doet en al je data staan ook op die C, dan ben je ze onherroepelijk kwijt. Maar zet je alles op een andere partitie op dezelfde HD, dan ben je ook alles kwijt als er iets met je HD zelf misloopt – en dat gebeurt vaker dan velen denken. Dat geldt trouwens ook als je data alleen maar op een 2de HD of een externe HD staan. Vandaar dat ik eerder zou gaan voor "zet de data waar je maar wilt, maar maak in vredesnaam regelmatig back-ups op een andere HD". Hier bij mij staan die op een NAS (tik even NAS in het zoekvenster links boven op het Diskidee scherm, er verscheen zeer onlangs een artikel over), maar die externe HD van Medion voldoet prima aan de eisen. En er wordt een back-up programma meegeleverd.